Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rize'de Yayaya Allah Kolaylık Versin!

Rize Belediyesi tarafından yapımına 4 ay önce başlanan yaya üst geçidinin inşaatı tamamlandı. Sahil yolu üzerindeki merdivensiz, çıkışları hafif rampa şeklindeki yaya üst geçidine ilave edilerek inşa edilen ve Atatürk Caddesi’ni sahil şeridine bağlayan üst geçit, yayaların kullanımına açıldı. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’ne bağlanan bir yolun da

Radikal Gazetesi
Rize'de Yayaya Allah Kolaylık Versin!

Rize'de altından bir cadde ile dört şeritli karayolu geçen yaya üst geçidi hizmete açıldı. 185 ton demir kullanılarak, 830 bin liraya mal olan ve labirenti andıran üst geçitte, bir taraftan diğer tarafa yaklaşık 8 dakikada geçilebiliyor.

Rize Belediyesi tarafından yapımına 4 ay önce başlanan yaya üst geçidinin inşaatı tamamlandı. Sahil yolu üzerindeki merdivensiz, çıkışları hafif rampa şeklindeki yaya üst geçidine ilave edilerek inşa edilen ve Atatürk Caddesi’ni sahil şeridine bağlayan üst geçit, yayaların kullanımına açıldı. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’ne bağlanan bir yolun da ayrıldığı üst geçit, 185 ton demir kullanılarak 830 bin liraya mal edildi. 340 metre uzunluğundaki üst geçidi yayalar bir baştan diğerine yaklaşık 8 dakikada geçebiliyor.

Cumhuriyet Caddesi ile Karadeniz Sahil Yolu’nun dört şeridinin altından geçtiği merdivensiz üst geçitten geçen yayalar, geçidin karışık ancak güzel olduğunu söyledi. Bazı Rizelilerin karışıklığı nedeniyle ‘labirent’ benzetmesi yaptığı geçide, yön tabelalarının konulması istendi.

Üzerinden minibüs geçmişti

Rize’de, ilave edilerek uzatılan yaya üst geçidinden geçen yıl 26 Mayıs'ta sürücü İsmail Güngör minibüsü ile yolun karşısına geçmişti. Minibüsünde sürtünmelerden dolayı 2 bin liralık hasar oluşan Güngör’e trafik ekipleri 189 lira para cezası uygulamış, bu olaydan sonra geçidin her iki girişine de demir levha konularak araç girişi engellenmeşti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rizede-yayaya-allah-kolaylik-versin_76289.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!