Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rizeli Kardeşlerden İlk Yerli 'Parmak İzli Kilit'

Dalmaz Center kumarhanesine yaptıkları kilit sistemi ile adlarını duyuran Rizeli kardeşler, bu kez parmak izli kilit sistemi üretti. İlk yerli ürün olan sistem, Aziz ve Türker Yılmaz kardeşlerin daha önce ürettiği Motobar'ın yeni modeli. Motobar, Dalmaz Center kumarhanesinin kapısına takılmış, polis kapıyı ancak görevlilerin yardımıyla

Zaman GazetesiDalmaz Center kumarhanesine yaptıkları kilit sistemi ile adlarını duyuran Rizeli kardeşler, bu kez parmak izli kilit sistemi üretti. İlk yerli ürün olan sistem, Aziz ve Türker Yılmaz kardeşlerin daha önce ürettiği Motobar'ın yeni modeli. Motobar, Dalmaz Center kumarhanesinin kapısına takılmış, polis kapıyı ancak görevlilerin yardımıyla açabilmişti. Parmak iziyle çalışan kilit sisteminin, ucuzluğu ve kullanışlılığıyla halk tarafından tercih edileceği belirtiliyor. Telefon ve bilgisayar aracığıyla da kullanılan sisteme ilgi büyük.

Yeni kilit sistemi bin kadar parmak izini hafızasında tutabiliyor. Evdeki diğer kilitlerle de uyumlu çalışabiliyor. Şimdiden 400 adet satılan Motobar adlı sistem, kapı, pencere de dahil istenilen yere takılabilme özelliğine sahip. "Vatandaş eskiden 30 anahtarla dolaşıyordu." diyen Türker Yılmaz, parmak izli yeni ürünün günlük hayatı kolaylaştıracağına dikkat çekiyor.

Parmak izli sistemin 800 YTL'ye temin edilebildiğini belirten Yılmaz, Motobar'ın diğer sistemlerden farkını, "Motobar'ı istenilen yerde kullanabilirsiniz. Ancak diğer sistemler sadece kapıya takılır." şeklinde anlatıyor. Halkın elektronik güvenliğe olan ilgisinin son yıllardaki artışına işaret eden Yılmaz, teknolojiyle birlikte gelişen güvenlik sistemlerinin kapışıldığını vurguluyor. 2005'ten bu yana elektronik kilit satışı yaptıklarını ifade eden Yılmaz, "4 yıl önce 50 adet satmıştık. 2007'de 1.000 tane sattık. Bu ilgi tabii ki teknolojinin ucuzlamasıyla orantılı." diyor. Rizeli mucit, evdeki bütün güvenlik elemanlarının tek bir telefon ya da bilgisayarla yönetilebildiğini söylüyor.    

http://www.yapi.com.tr/haberler/rizeli-kardeslerden-ilk-yerli-parmak-izli-kilit_61634.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!