Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

”Rönesans'ı Üç Yıl İçinde Halka Açacağız”

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Rönesans Grubu'nu 3 yıl içinde halka açmayı planladıklarını, bunun alt yapısını oluşturma çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Malatya Girişim Grubu (MGG) Yönetim Kurulu Başkanı ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Malatya Park Alışveriş Merkezinin açılışından sonra uçakta

Dünya Gazetesi
”Rönesans'ı Üç Yıl İçinde Halka Açacağız”

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Rönesans Grubu'nu 3 yıl içinde halka açmayı planladıklarını, bunun alt yapısını oluşturma çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Malatya Girişim Grubu (MGG) Yönetim Kurulu Başkanı ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Malatya Park Alışveriş Merkezinin açılışından sonra uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Libya'da 2 milyar dolarlık bir alış veriş merkezi projesini üstlendiklerini bildiren Ilıcak, bunun kompleks bir yatırım olduğunu, AVM'nin dışında otel, hastane ve konutlar yapacaklarını anlattı.

Projenin bu yıl başladığını kaydeden Ilıcak, AVM'nin 2010 yılı kasım ayında açılacağını, bir çok Türk perakendecisinin de burada yerini alacağını söyledi. Trablus'ta yapacakları AVM'nin aynı zamanda Libya'nın en büyük AVM projesi olacağını belirten Ilıcak, Libya'da ayrıca 5 havaalanı projesi ve 5 fakülte binası projesini üstlendiklerini kaydetti.

İran'daki yatırımlarına da değinen Ilıcak, "Tahran'ın en önemli meydanlarından biri üzerinde yapılacak AVM projesini üstlendik. Bu, İran'ın ilk modern AVM projesi olacak. 400 milyon dolar yatırım bedeli var. Proje çalışması devam ediyor. Gelecek yılın ilk aylarında temel atılacak. Teminatlarını yatırdık, sözleşmelerini imzaladık. Bu projeyle çok büyük kapılar açılacağına inanıyoruz. 2012 yılı ortalarında bitirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Rönesans'ı 3 yıl içinde halka açacaklarını, bunun altyapısını oluşturmaya çalıştıklarını bildiren Ilıcak, bu çerçevede Avrupa'nın öncü inşaat şirketlerinden STRABAG AG'nin Yönetim Kurulu Üyesi Nematollah Farrokhnia'yı inşaat şirketinin üst düzey yöneticisi olarak transfer ettiklerini söyledi.

Ilıcak, Farrokhnia ile birlikte artık tamamını satın alabilecekleri Avrupa şirketlerini araştıracaklarını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ronesansi-uc-yil-icinde-halka-acacagiz_74389.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!