Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Rönesans Konut İstanbul'a...

Rönesans’ın Adana Optimum AVM'si Kapılarını Açtı

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin (RGY) Optimum zincirinin Ankara ve İstanbul’dan sonra üçüncü halkası olan Adana Optimum, kapılarını renkli bir törenle ziyaretçilere açtı. Projeye 230 milyon TL yatırım yapan RGY, Rusya ve Türkiye’deki 10. gayrimenkul projesini tamamlayarak, kiralanabilir AVM büyüklüğünü 260 bin metrekareye ulaştırdı.

yapi.com.tr
1 Rönesans’ın Adana Optimum AVM'si Kapılarını Açtı

Rönesans Grubu’nun 2006 yılında ticari gayrimenkul yatırım ve geliştirme amacıyla kurduğu Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş'nin (RGY) 230 milyon TL yatırımla gerçekleştirdiği en yeni projesi Adana Optimum kapılarını açarak, RGY’nin tamamlanan 10. projesi oldu. Optimum AVM’lerin Ankara ve İstanbul’dan sonra üçüncü halkası olan Adana Optimum, 70 bin metrekarelik kiralanabilir alanında 175 markayı Adanalılarla buluşturuyor. Adana Optimum'un yılda yaklaşık 12 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

7 Nisan Perşembe akşamı gerçekleşen açılış kokteylinde konuşan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Adana Optimum ile Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Adana Optimum AVM bugüne kadar Adana’da yapılmış olan en büyük ve görkemli yatırım oldu. 32 bin metrekarelik arsanın üzerine 145 bin metrekareyle Adana'nın en büyük inşaat alanına sahip binasını inşa ettik. Bu alanda bulunan okulun yerine 28 derslikli yepyeni bir okul yaptırdık. Bin kişinin 2 yıla yakın süren çalışmalarının sonucunda ortaya güzel bir eser çıktı. Alışveriş merkezimiz yılda 12 milyon ziyaretçini ağırlamasını öngörüyoruz” dedi.

2 bin 500 gence istihdam sağlanacak

Adana Optimum AVM’nin Adana’nın gelişmesine büyük katkı sağlayacağının altını çizen Ilıcak, “Yatırımımızın 2 bin 500 gencimize istihdam sağlayacak olmasından dolayı çok mutluyuz. Gençlerimize iş olanağı sunmanın yanı sıra bölgenin de kalkınmasına yardımcı olacak projemizde bize ilk günden itibaren her türlü desteği sağlayan tüm resmi kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Projenin yapımında emeği geçen binlerce işçi arkadaşımıza, mühendislerimize, mimarlarımıza projenin tüm kademelerinde çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi. Eğlencenin kalbi olacak

Adana Optimum, 10 büyük salonlu Avşar Sineması, 16 kulvarlık olimpik ölçülere sahip bowling salonu, bölgenin ilk lazer oyun alanı, Playland çocuk ve eğlence merkezi, 25’ten fazla restoran ve fast food ünitesinin yanı sıra 450 metrekarelik gerçek buz pistiyle de bölgedeki en renkli eğlence ve alışveriş alanı olacak. Adana Optimum’da, Adana ve Çukurova’nın otantik güzelliğini, bölge efsanelerini, verimli topraklara can veren Seyhan Nehri’ni ve çalışkan insanlarını simgeleyen dev tablo da büyük ilgi görüyor.

Doğa dostu teknolojisiyle de fark yaratan Adanan Optimum, güneş kolektörü kullanım ile yüzde 35, teknolojik ısıtma – soğutma geri kazanımlı santral yatırımı ile yüzde 20, yeraltı suyu devresi ile soğutma sisteminde yüzde 40 tasarruf sağlanıyor.RGY’den rekor büyüme

RGY, bugüne kadar Rusya ve Türkiye’de tamamladığı 10 projeyle kiralanabilir AVM büyüklüğünü 260 bin metrekareye ulaştırdı. Türkiye’de 210 bin metrekare, Rusya’da 50 bin metrekare kiralanabilir AVM ve ofis alanı bulunan RGY, tamamlayacağı gayrimenkul sayısını üç ay içinde 14’e, üç yıl içinde ise 30’a ulaştırmayı hedefliyor. RGY, bu rekor başarıyla Rusya ve Türkiye’deki ilk üç oyuncu arasına girmeyi planlıyor. RGY’nin alışveriş merkezi projeleri arasında, Optimum Ankara, Optimum İstanbul, Optimum Adana, Kozzy AVM (İstanbul), Sankopark AVM (Gaziantep), Malatya Park, Şirehan AVM (Gaziantep), Aura Novosibirsk (Sibirya) yer alıyor. RGY’nin ayrıca St. Petersburg’da A sınıfı ofis binası yatırımları da bulunuyor. Bu yatırımlar arasında; Renaissance House (St. Petersburg), Renaissance Center (St. Petersburg), Renaissance Plaza (St. Petersburg) yer alıyor.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ronesansin-adana-optimum-avmsi-kapilarini-acti_86749.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • çok güzel adanamıza yakışan bir yenilik olmuş. tüm adanalılara hayırlı uğurlu olsun. adanalılar için bulunmaz nimet. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!