Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ruhsat Rantı...

Başta Antalya, Muğla ve Aydın olmak üzere pek çok turistik yörede maden arama bahanesiyle ruhsat alınıp daha sonra ormanların nasıl talan edildiğini geçen yıl bu sütunlarda birkaç kez dile getirmiştik.

Milliyet Gazetesi/Melih AŞIKaşta Antalya, Muğla ve Aydın olmak üzere pek çok turistik yörede maden arama bahanesiyle ruhsat alınıp daha sonra ormanların nasıl talan edildiğini geçen yıl bu sütunlarda birkaç kez dile getirmiştik. CHP Antalya Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan bu talanda gelinen son aşamayı bakınız nasıl anlatıyor.

- Maden ruhsatı alma işi AKP döneminde çok kolaylaştırılınca madencilikle hiçbir ilgisi olmayan kişiler bile ruhsat almaya başladı. Bunların çoğu ruhsatı alıp araziyi kapattıktan sonra çok büyük paralarla başkalarına devrediyorlar. Böylece hiçbir iş yapmadan havadan milyarlar, trilyonlar kazanıyorlar. Antalya'da bu işi yapanların başında da AKP'liler geliyor.

- İsim verebilir misiniz?

- Örneğin, Antalya AKP İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yüce geçenlerde Ankara'ya giderek çok sayıda arazi için ruhsat aldı. Sonra da bunlardan üç tanesini AKP'li İl Genel Meclisi üyesi Niyazi Çetin'e sattığını açıkladı. Elbette bunu durup dururken açıklamadı. Biz olayı ortaya çıkarınca mecburen açıklamak zorunda kaldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ruhsat-ranti-_59662.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!