Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Rusya ve BDT Ülkelerinde 5 Yıl İçinde 50 VitrA Mağazası Açılacak

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Hüsamettin Onanç, “Hedefimiz, üretim yatırımı da yaptığımız Rusya’nın yaklaşık 100 milyar Euro büyüklüğündeki inşaat pazarından pay almak; çağdaş tasarımları ve yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken VitrA’nın, ülkenin en çok tercih edilen seramik markası haline gelmesini sağlamak. Bu sebeple, 5 yıl içinde Rusya

yapi.com.tr
Rusya ve BDT Ülkelerinde 5 Yıl İçinde 50 VitrA Mağazası Açılacak

VitrA markalı ürünlerini 75’ten fazla ülkeye ihraç eden Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, yurtdışı atağına, Rusya’da açtığı 2. VitrA mağazasıyla devam etti. Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’ın en işlek caddesi üzerinde yer alan mağazanın açılışı, geçtiğimiz günlerde yapıldı. Açılışta konuşan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Hüsamettin Onanç, “Hedefimiz, üretim yatırımı da yaptığımız Rusya’nın yaklaşık 100 milyar Euro büyüklüğündeki inşaat pazarından pay almak; çağdaş tasarımları ve yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken VitrA’nın, ülkenin en çok tercih edilen seramik markası haline gelmesini sağlamak. Bu sebeple, 5 yıl içinde Rusya ve BDT ülkelerinde 50 mağaza açacağız” dedi.

Sektörde Avrupa’nın en büyük ilk 3 üreticisi arasına girme hedefiyle, VitrA markasının stratejik öncelikli pazarlardaki etkinliğini artırmak üzere çalıştıklarını belirten Onanç, “2002’den bu yana stratejik pazarlarımız arasında yer alan Rusya’daki üretim tesisimiz, bu yılın sonunda faaliyete geçecek. Moskova’nın Serpukhov bölgesinde inşaatı devam eden tesis, ilk etapta yıllık 3.3 milyon m2 kapasiteyle karo seramik üretimi yapacak. Yaklaşık 30 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirilecek tesiste, 2011 sonunda seramik sağlık gereçleri üretimi de başlayacak” diye konuştu.

VitrA ürünlerine dünya çapında yaklaşık 2.000 satış noktasından ulaşılabildiğini ifade eden Hüsamettin Onanç, sözlerine şöyle devam etti:

“30 yıldır geliştirdiğimiz mağazacılık ve satış tecrübemizi, artık yurtdışına da taşıyor ve kendi mağazalarımızı açıyoruz. Bu doğrultuda, Rusya’daki ilk mağazamız 2005’te Moskova’da hizmete girdi, Kazan’daki ise 2’inci mağazamız oldu. Ural Bölgesi’nin en önemli şehri Yekaterinburg ile üretim yatırımını yaptığımız Serpukhov’daki mağazalarımız da yakın zamanda hizmete girecek”.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/rusya-ve-bdt-ulkelerinde-5-yil-icinde-50-vitra-magazasi-acilacak_80668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!