Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rüzgâr Santrali için Meclis Üyeleri Tatilden Döndü

Rüzgar enerjisi santrali projesi hazırlandıktan sonra 30 Ekim 2006 tarihinde Karakurt beldesinde Aksa Holding tarafından satın alınan orman arazisi üzerinde başlatılan çalışmalar bitme aşamasına gelirken, kurulacak 6 dev türbinden yılda 35-40 milyon kilovatsaat elektrik elde edileceği belirtiliyor.

Zaman Gazetesi
Rüzgâr Santrali için Meclis Üyeleri Tatilden Döndü

Yerli kaynakların enerji yatırımlarındaki payı artıyor. Pek çok grubun yatırım haritasında yer alan rüzgara öncelik veren holdinglerden Aksa da Manisa'ya iki santral kurmayı planlıyor.

Rüzgar enerjisi santrali projesi hazırlandıktan sonra 30 Ekim 2006 tarihinde Karakurt beldesinde Aksa Holding tarafından satın alınan orman arazisi üzerinde başlatılan çalışmalar bitme aşamasına gelirken, kurulacak 6 dev türbinden yılda 35-40 milyon kilovatsaat elektrik elde edileceği belirtiliyor. Türbinlerin maliyetinin 15 milyon doları bulacağı, diğer malzemelerle birlikte projenin toplam maliyetinin ise yaklaşık 20 milyon dolar olacağı kaydedildi.

Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, tatil olmasına rağmen ağustosta İl Genel Meclisi'ni olağanüstü toplantıya çağırdıklarını dile getirerek, "Mevzi imar planı bir günde meclisten geçirildi. Yatırımcının en az 120 gün kazanmasını sağladık." dedi. Manisa'nın Türkiye rüzgar haritasında ön plana çıktığını dile getiren Solmaz, şöyle devam etti: "Önümüzdeki dönemde iki büyük sürpriz daha var. Biri jeotermal enerjiyle ilgili yapılan yatırımlarda yine Manisa öncelikli olarak yer alıyor. İkincisi de bundan bir sonraki adımda güneş enerjisiyle elektrik üretimi yapılmasına yönelik çalışmalar. Biz her ikisinde de çok ciddi hazırlık çalışmaları yapıyoruz. Bu konuda hiçbir il hazırlığını bitirmeden biz ruhsat verebilir aşamaya geleceğiz."

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ruzgar-santrali-icin-meclis-uyeleri-tatilden-dondu_63752.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!