Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Rüzgâr ve Güneş Enerjisi Bize Yeter’

Greenpeace’in bayrak gemisi Rainbow Warrior (Gökkuşağı Savaşçısı) iklim değişikliklerinin en önemli nedenlerinden kömüre karşı yürütülen uluslararası kampanya çerçevesinde İstanbul’a geldi. Beşiktaş İDO İskelesi’ne bağlanan gemide bir basın açıklaması yapan Greenpeace gönüllüleri, Türkiye’de yapılması planlanan 40 yeni kömür santralinin

Milliyet Gazetesi
‘Rüzgâr ve Güneş Enerjisi Bize Yeter’

Greenpeace’in bayrak gemisi Rainbow Warrior (Gökkuşağı Savaşçısı) iklim değişikliklerinin en önemli nedenlerinden kömüre karşı yürütülen uluslararası kampanya çerçevesinde İstanbul’a geldi. Beşiktaş İDO İskelesi’ne bağlanan gemide bir basın açıklaması yapan Greenpeace gönüllüleri, Türkiye’de yapılması planlanan 40 yeni kömür santralinin durdurulması ve önceliğin rüzgâr ve güneş enerjisine verilmesi istendi.

‘Yeterli enerji var’

Greenpeace’in “Kömürden kurtul, iklimi kurtar” sloganıyla yürüttüğü kampanya kapsamında İsrail’den sonra Türkiye’ye gelen Rainbow Warrior gemisinde dün yapılan basın toplantısında konuşan Greenpeace Akdeniz İklim ve Enerji kampanyası Sorumlusu Hilal Atıcı şöyle konuştu:

“Türkiye’nin yenilenebilir enerji potansiyeli çok yüksek. Yalnızca güneş ve rüzgâr şu andaki enerji ihtiyacını karşılamaya yetecek güçte. Ancak hükümetimiz en kirletici fosil yakıtı olan kömüre güveniyor ve ithal etmeyi tercih ediyor. Bu gerçekten akıldışı.”  

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ruzgar-ve-gunes-enerjisi-bize-yeter_63884.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!