Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sabancı Enerji Yatırımlarını Arttıracak

Hacı Ömer Sabancı Holding bünyesinde 1996 yılında elektrik üretim sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulan Enerjisa Enerji Üretim A.Ş, enerji

Ticaretb>Hacı Ömer Sabancı Holding bünyesinde 1996 yılında elektrik üretim sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulan Enerjisa Enerji Üretim A.Ş, enerji alanındaki yatırımlarını arttırmayı hedefliyor. Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. yetkililerinden alınan bilgilere göre, Enerjisa, Adana, İzmit, Mersin ve Çanakkale’de faaliyet gösteren, toplam 370 MW kapasiteli 4 elektrik santrali ile hizmet veriyor. Tesislerde üretilen elektrik enerjisi, Türkiye’nin toplam elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 2.5’ini karşılıyor.

Liberalleşme sürecinde olan elektrik sektörünün en önemli özel şirketleri arasında yer aldığı bildirilen Enerjisa’nın, yatırımlarının yanı sıra sektörün kurumsallaşmasında ve çevrenin korunmasına da destek sağladığı kaydedildi. Enerjisa yetkilileri, Türk ekonomisine ve topluma sağladığı desteği, yeni yatırım ve uygulamalarla arttırmayı hedeflediklerini belirterek, şunları söylediler: “Müşterilerimize elektrik ve buhar sağlıyoruz. Pazarlama ve satış fonksiyonlarındaki ilkemiz, müşteri odaklı yaklaşım uygulayarak, kaliteli ürün ve hizmet ile müşterilerimizin tercih ettiği bir tedarikçi olarak uzun vadeli birliktelik sağlamaktır.”

ADANA SANTRALİ

Bu arada, Sabancı Holding ile Dupont şirketlerinin ortaklığı olan SASA Fabrikası’ndaki Adana Santrali’nin 120 MW elektrik üretim kurulu gücüne ve elektrik üretim proses teknolojilerine sahip olduğu bildirildi. Santralden SASA’ya doğrudan bağlantı ile elektrik ve buhar verildiği belirtildi. Santralde her biri 40 MW kapasitede iki gaz ve bir buhar türbininin bulunduğu, ayrıca fabrikaya kesintisiz ve güvenilir buhar temin edebilmek için iki konvansiyonel kazanın yer aldığı ifade edildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/sabanci-enerji-yatirimlarini-arttiracak_6350.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!