Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sabancı Holding, Düzce OSB’de Kuracağı Fabrika İçin İlk İmzayı Attı

Sabancı Holding, Düzce OSB’de Kuracağı Fabrika İçin İlk İmzayı Attı

Zaman
1


üzce, Teşvik Yasası’nın etkisini görmeye başladı. Sabancı Holding adına şehre gelen Demir Sabancı, fabrika yatırımı için imzayı attı. Sabancı, Düzce’ye plastik enjeksiyon ve polimen üretimi yapacak fabrika kuracaklarını açıkladı. Fabrikaya ilk etapta 37 işçi alınacak.

Türkiye’nin yatırım ve istihdam alanında büyük ve güçlü firmalarından Sabancı Holding, Teşvik Yasası kapsamına alınan Düzce’ye kuracağı fabrika için ilk imzayı attı. Sabancı Holding adına Düzce’ye gelen Demir Sabancı, valilik binasında Vali Halil Nimetoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük ve Organize Sanayi Müdürü Sıtkı Üzmez’in bulunduğu toplantıda yapacakları yatırımı anlattı. Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) plastik enjeksiyon ve polimen üzerine üretim yapacak bir fabrika kuracaklarını aktaran Demir Sabancı, fabrikada ilk etapta 37 kişi çalışacağını ifade etti.

Vali Halil Nimetoğlu ise yaptığı konuşmada, şehrin sanayi yapılanmasında sektörde ağırlığı olan firmaların yer almasını istediklerini belirtti. Demir Sabancı ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuç verdiğini ve Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu olarak projeyi uygun bulduklarını ifade eden Vali Nimetoğlu, ayrıca, Sabancı’nın Düzce’deki yatırımlarında sıkıntı yaşanmaması halinde başka yatırımların da yapılabileceğini sözlerine ekledi. Sabancı Holding’in yapacağı yatırım, Düzce’ye prestij kazandırması ve yeni yatırımları çekmesi adına önem arz ediyor. Sabancı Holding gibi alanında söz sahibi olan firmanın yatırım için Düzce’yi seçmesinin, başka büyük kuruluşların da bölgeye gelmesini sağlayabileceği düşünülüyor. Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ile önceki günlerde toplantı yaptıklarını aktaran Vali Halil Nimetoğlu, şu ana kadar 49 firmaya arsa tahsisi yapıldığını kaydetti. Arsa tahsisleriyle firmaların çoğunun yatırım yapmaya başladığını belirten Vali Nimetoğlu, ‘’Yatırım yapmayan sanayicilerimizin tekrar kendilerini gözden geçirip karar vermelerini istiyorum. Kararlarını versinler. Sırada yatırım yapmak isteyen birçok sanayici var. Hedefimiz Düzce’de istihdam sorununu çözmektir.’’ açıklamasında bulundu.

Bu arada Düzce’ye doğalgaz kazandırılması için de çalışmalar sürüyor. Şehirde doğalgaz için ilk abonelik Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in şahsında, belediyeye verildi. Düzce’de, doğalgaz çalışmalarını yürüten Dergaz İşletme Müdürü Mustafa Doğan, kentte doğalgaz aboneliği verilmesi dolayısıyla belediye önünde düzenlenen törende, hedeflerinin 11 bin abone olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e yardımları için teşekkür eden Doğan, “Düzce’de doğalgaz çalışmalarını, öngörülen tarihten önce bitirmeyi planlıyoruz. Doğalgazın Düzce için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Keleş de, Dergaz yetkililerini ve çalışanlarını kutlayarak, “Çok titiz ve hızlı bir çalışma yapılıyor. Artık şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Düzce hava kirliliğinden kurtulacak. Vatandaşlarımızdan ricam abonelik işlemlerini bir an önce tamamlamaları.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sabanci-holding-duzce-osbde-kuracagi-fabrika-icin-ilk-imzayi-atti_30292.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • sayın mehmet keles dogal gaz faturalarından haberınız yok galıba YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!