Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sabancı Nükleer için Yatırımcılarla Görüşüyor

Hacı Ömer Sabancı Holding tarafından borsaya yapılan açıklamada, nükleer santral projesinde yer alma arzusunda olunduğu, bununla ilgili birçok yatırımcı ve işletmeci firmayla görüşmelerin sürdürüldüğü bildirildi.

Milliyet Gazetesiacı Ömer Sabancı Holding tarafından borsaya yapılan açıklamada, nükleer santral projesinde yer alma arzusunda olunduğu, bununla ilgili birçok yatırımcı ve işletmeci firmayla görüşmelerin sürdürüldüğü bildirildi.

Açıklamada, 29 Ocak 2008 tarihli bir gazetede Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman'ın nükleer santral projesine ilişkin açıklamalarının yer aldığı belirtildi. Şirketin, enerji sektörünü, topluluğun ana işlerinden biri olarak gördüğü ve Avusturyalı ortağı Verbund ile ortak şirketleri Enerjisa'da 2015'e kadar nükleer enerji hariç Türkiye toplam elektrik arzının en az yüzde 10'unu sağlamayı hedeflediği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Enerjisa bu hedefi gerçekleştirmek için hidrolik, termik ve rüzgar yatırımlarını projelendirme çalışmalarını sürdürmektedir. Şirketimiz nükleer santral projesinde de yer almak arzusundadır. Bununla ilgili olarak birçok yatırımcı ve işletmeci firmayla görüşmeler sürdürülmektedir.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/sabanci-nukleer-icin-yatirimcilarla-gorusuyor_59291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!