Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sabancı'dan 790.2 Milyon Net Kâr

Sabancı Holding'in konsolide satışları yılın ilk yarısında yüzde 11 artarak 19 milyar 200 milyon TL oldu.

yapi.com.tr
Sabancı'dan 790.2 Milyon Net Kâr

Sabancı Holding'in ikinci çeyrek net kârı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artışla 790.2 milyon lira oldu. KAP'a gönderilen finansal sonuçlara göre Sabancı Holding'in ikinci çeyrek hasılatı 3.4 milyar TL, finans sektörü faaliyetleri hasılatı da 6.66 milyar TL oldu.

Holdingden yapılan yazılı açıklamada ise konsolide satışların, 2017 yılının ilk altı ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artarak 19 milyar 200 milyon TL olduğu bildirildi.

İlk altı aydaki operasyonel karlılığını yüzde 21 artırarak 4 milyar 300 milyon TL’ye çıkaran Sabancı Holding’in toplam varlıkları ise 2017 yılının ilk yarısı itibari ile 326 milyar 582 milyon TL’ye, toplam konsolide ana ortaklığa ait özkaynakları ise 24 milyar 564 milyon TL‘ye ulaştı.

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Türkiye’nin Sabancı’sı olarak 90 yılı aşkın geçmişimizden aldığımız güç, deneyim ve kültürümüzle her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. DNA’mızda da olan inovasyon, AR-GE alanındaki çalışmalarımızı; güçlü insan kaynağımızın da katkısıyla daha dinamik, daha etkin ve daha rekabetçi bir yapıyla sürdürüyoruz. Gerçekleştirmekte olduğumuz dönüşümün verdiği enerjiyle ve en büyük gücümüz olan insan kaynağımızla birlikte; sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk anlayışından da ödün vermeden yenilikçi ve katma değeri yüksek ürün ve hizmetlerle paydaşlarımıza sürdürülebilir değer yaratacağız” sözlerine yer verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sabancidan-790-2-milyon-net-kar_160873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!