Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sabri Paşayiğit Architects “Tasarım Merkezi” Oldu 

Master plan, kentsel dönüşüm, karma kullanım ve büyük konut projeleri başta olmak üzere; ofis, otel, alışveriş merkezi, hastane ve eğitim yapıları gibi farklı ölçek ve tipolojilerde 2005'ten bu yana proje üreten Sabri Paşayiğit Architects, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen “Tasarım Merkezi” ünvanını almaya hak kazandı. 

yapi.com.tr
Sabri Paşayiğit Architects “Tasarım Merkezi” Oldu 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Ağustos 2016 itibariyle verilmeye başlanan Tasarım Merkezi ünvanı ile, “ülkeye katma değer katacak tasarımsal faaliyetler gösteren firmaların uluslararası pazarda rekabet gücünü arttırmak ve tasarım faaliyetlerinin işlevselliğini ve kalitesini güçlendirmek” amaçlanıyor.

"Tasarım Merkezi kriterlerine zaten uygun olduğunu gördük"

Sabri Paşayiğit Architects kurucu ortağı, mimar Sabri Paşayiğit, bu ünvanı alabilmek için geçirdikleri süreci şu şekilde akatardı: “Bakanlık’ın tasarım firmalarına sağladığı bu teşvikler gerçekten sektör için çok değerli. Elbette bu ünvanı alabilmek adına firmalardan beklenen bazı kriterler var. Bu anlamda tasarım merkezi olma yolundaki ilk adımımızı attığımızda; uzun yıllardır hizmet veren ve kendi içerisindeki sistemini oturtmuş, birçok konuda uluslararası standartlara erişmiş bir mimarlık ofisi olarak; ofis içi fiziki koşullarımızın, proje üretim süreçlerimizin, ISO standartlarımızın ve mimari tasarımlarımızın, tasarım merkezi kriterlerine zaten çok uygun olduğunu gördük. Süreç içerisinde Bakanlık tarafından üniversitelerden atanan değerli akademisyenlerimizin de görüşleri bu yönde oldu ve bizlere bu süreçte değerli tavsiyeler verdiler. Bu anlamda süreç bizler için hızlı işledi ve herhangi bir danışmanlık firmasından hizmet almamıza ihtiyaç olmadan ve yapılanmamızda fazla değişiklik yapmadan 'Tasarım Merkezi' ünvanına sahip olduk. Birçok yapıcı yönlendirme ile beraber daha inovatif ve ülkemize değer katacak projeler üretip, uluslararası pazarda ülkemizi temsil etmek en önemli gayemiz ve bunun için oldukça motiveyiz.”

Ofis içi gelişime yön yeren SPAcademy

Bugünlerde, yapımı süren Avrupa Office Ataşehir, Çamlıyaka Konakları, Avrupa Konutları Yamanevler, Nef Bahçelievler, Oyakkent İstanbul ve Başkent Emlak Konutları gibi projelerle de adından sıkça söz ettiren Sabri Paşayiğit Mimarlık’ı bu süreçte en farklı kılan özellik ise, 2017 yılında kurulan SPAcademy. Ofis bünyesinde eğitime ve gelişime önem veren mimarlık ofisi, çalışanlarını mesleki, teknik ve kişisel gelişim eğitimleri ile de desteklemeye devam ediyor.

Avrupa Office Ataşehir