Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Saçın Rüzgarda Sallanması gibi Bir Şey"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Pazar günü Avrasya Maratonu sırasında Boğaziçi Köprüsü'nün sallanması ile ilgili olarak "Köprünün sallanmaması anormal olur. Köprü sallanmazsa o zaman korkmak lazım. Sallandığı müddetçe işler yolunda demek. Onun için hiç kimse endişelenmesin" dedi.

Cumhuriyet Portal
"Saçın Rüzgarda Sallanması gibi Bir Şey"

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın (İNTES) geleneksel toplantısına Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Nurol Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Çarmıklı ve İNTES Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu katıldı. Toplantı öncesi Bakan Yıldırım gazetecilerin, İstanbul'da yapılan Avrasya Maratonu sırasında Boğaz Köprüsü'nün sallanmasının hatırlatılması üzerine "Köprünün sallanmaması anormal olur. Köprü sallanmazsa korkmak lazım. Sallandığı müddetçe işler yolunda demek. O yüzden kimse endişe etmesin. Elektrik direkleri yaylanıyormuş, elektrik direkleri aksesuar. Saçın rüzgarda sağa sola sallanması gibi bir şey. Ama kökü buradadır. Milleti paniğe kimse sevk etmesin. Bunları takip eden sensörler var, kontrol odaları var. Herhangi bir sınır değerinin üzerinde bir şey olduğu zaman müdahale ediyoruz" diye konuştu.

Orta vadeli 3 yıllık bütçeler hazırlıyoruz

Bakan Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmasında Ulaştırma Bakanlığı'nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Son 20 yılda dünyada büyümeyi sağlayan 30 ülke arasında birincinin Çin, ikincinin Türkiye olduğunu belirten Yıldırım, "Özellikle son 10 yıl içinde Türkiye sınıf atladı" dedi. Türkiye'de tartışmaların bir kenara bırakıp Cumhuriyetin 100'üncü yılı olan 2023'e odaklanılması gerektiğini vurgulayan Bakan Yıldırım, "Türkiye yarınını göremeyen bir ülkeydi. Şimdi yarınını planlar hale geldi. Şu anda orta vadeli 3 yıllık bütçeler hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Nüfus, para puldan daha kıymetli

Nüfus artış hızının önceki yıllara göre azaldığına işaret eden Yıldırım, Avrupa'nın eskiden nüfusun artmasını eleştirdiğini ancak genç ve dinamik nüfusunu kaybedince tersini söylemeye başladığını kaydetti. Yıldırım, "Nüfus paradan puldan daha kıymetli bir varlıktır. Bu yüzden Başbakan üç çocuk yapılmasını öneriyor" dedi.

Dışarda bizi maymuna çevirenler hizaya geldi

Bakan Yıldırım, Türkiye'de demiryolu ekipmanlarının üretimi için arazi karşılığında TCDD Genel Müdürlüğünün yabancı şirketlerle ortak tesis kurduğunu belirterek, iki sene de bir santim ray alınmadığını, şirketin oyuncağı haline gelindiğini ifade etti. Yıldırım, "Bu iş yürümez, kendimiz yapacağız dedik. KARDEMİR'i çağırdık, tesis kurdu. Şimdi artık KARDEMİR normal ray da yapıyor, Yüksek Hızlı Tren rayı da yapıyor. Dışarıda bizi maymuna çeviren adamlar da hizaya geldi" şeklinde konuştu.
 
"Yavaş konuşurum ama soyadım gibi hızlı iş yaparım"

Toplantı sırasında Bakanlığın çalışmaları hakkında uzun bir bilgi veren Yıldırım, kendisini dinleyenlere espirili bir dille "yavaş konuşurum ama soyadım gibi hızlı iş yaparım" dedi.

ETİKETLER: ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/sacin-ruzgarda-sallanmasi-gibi-bir-sey_83270.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!