Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Sadullah Paşa ve Yalısı Bir Yapı Bir Yaşam" Kitabı YEM Yayın Çıktı

YEM Yayın “Sadullah Paşa ve Yalısı Bir Yapı Bir Yaşam" kitabı ile tarih, mimarlık ve sanatı okuyucularıyla buluşturuyor. atı etkileriyle yerel geleneğin sentezi ve giderek yok olan Boğaziçi yalı mimarlığının seçkin örneklerinden birini konu alan “Sadullah Paşa ve Yalısı”, Mimar Cemal Emden’in çektiği fotoğraflar ve altı usta yazarın makaleleriyle

yapi.com.tr
“Sadullah Paşa ve Yalısı  Bir Yapı Bir Yaşam" Kitabı YEM Yayın Çıktı

YEM Yayın “Sadullah Paşa ve Yalısı Bir Yapı Bir Yaşam" kitabı ile tarih, mimarlık ve sanatı okuyucularıyla buluşturuyor. atı etkileriyle yerel geleneğin sentezi ve giderek yok olan Boğaziçi yalı mimarlığının seçkin örneklerinden birini konu alan “Sadullah Paşa ve Yalısı”, Mimar Cemal Emden’in çektiği fotoğraflar ve altı usta yazarın makaleleriyle okuyucuyu adeta tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.

Boğaziçi’ndeki yalı mimarlığının seçkin örneklerinden biri olan siyasal tarihimizin önemli kişilerinden Sadullah Paşa’ya ait yalı, YEM Yayın’dan çıkan “Sadullah Paşa ve Yalısı” kitabıyla yeniden hayat buluyor. Kitap, yalının fiziksel yapısının yanısıra, tarihsel ve kültürel boyutunun da beraberinde ele alındığı metinlerden oluşuyor. “Sadullah Paşa ve Yalısı”, Sadullah Paşa’nın yaşamına ve etkinliklerine de ışık tutarak kapsamlı bir monografiye dönüşüyor.Tek-Esin Vakfı’nın çabalarıyla korunan Sadullah Paşa Yalısı, Boğaziçi uygarlığının gelecek kuşaklarca anlaşılmasına olanak sağlayan bir yapı olma özelliğini taşıyor. Bu amaç doğrultusunda, altı yazarın makalelerinin, mimar Cemal Emden’in fotoğraflarıyla buluştuğu “Sadullah Paşa ve Yalısı” kitabı önemli bir görsel belge değeri taşıyor. Yalının daha geniş bir kesim tarafından tanınmasına da katkısı bulunması beklenen kitap, okuyucuyu geçmişte görkemli bir yolculuğa sürüklüyor.

Tüm sanatseverlerin beğenisini toplayacak olan kitap, Emel Esin, Ali Akyıldız, Aygül Ağır, M. Baha Tanman, Tarkan Okçuoğlu ve Deniz Mazlum’un makalelerinden oluşuyor. YEM Yayın “Sadullah Paşa ve Yalısı” kitabı ile tarih, mimarlık ve sanatı okuyucularıyla buluşturuyor.Sadullah Paşa ve Yalısı “Bir Yapı Bir Yaşam”

Emel Esin / Ali Akyıldız / Aygül Ağır / M. Baha Tanman / Tarkan Okçuoğlu / Deniz Mazlum

YEM Yayın

23 x 28,5 cm

196 sayfa, karton kapak

Türkçe

http://www.yapi.com.tr/haberler/sadullah-pasa-ve-yalisi-bir-yapi-bir-yasam-kitabi-yem-yayin-cikti_61940.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!