Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sağlık Bakanı'ndan Şehir Hastaneleri Açıklaması

Şehir hastanelerinde hasta garantisi olmadığını vurgulayan Fahrettin Koca, “Şehir hastanelerini kendi imkânlarımızla, kendi bütçemizle yapacak tecrübeye sahip olduk. Bu gelecekte yine kamu-özel ortaklığıyla yapmayacağımız anlamına gelmiyor” dedi.

yapi.com.tr
Sağlık Bakanı'ndan Şehir Hastaneleri Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastaneleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şehir hastanelerinde hasta garantisi olmadığını, garantinin sadece hizmetlerle ilgili olduğunu, bunun da 5 yıllık süre ile sınırlı olduğunu söyledi. Artık şehir hastanelerinin kendi bütçeleri ile yapılacağını ifade eden Bakan Koca, hızlı finansman gereksiniminden ötürü şehir hastanelerinin kamu-özel ortaklığı ile yapıldığını belirtti.

Hürriyet'ten Turan Yılmaz'ın haberine göre; Koca; “Artık bu hastaneleri kendi bütçemizle yapabilecek tecrübeye sahip olduk. Bunları kendi imkânlarımızla yapmayı planlıyoruz. Ama bu ileride yine kamu-özel ortaklığı modeliyle yapmayacağız anlamına gelmiyor. Ordu, Sakarya ve Sancaktepe ile birlikte 10 hastaneyi kendi imkânlarımızla yapacağız. Zaten Erzurum ve Balıkesir hastanelerini kendi bütçemizden yaptık. Bütçenizle bunu yapabilmeniz mümkünse niye bir başka finans modelini uygulamaya koyasınız. Bütçemiz bunu yapmaya imkân veriyor” diyerek sözlerine devam etti.

Şehir hastanelerinde hasta garantisi olmadığına değinen Koca, “Ne poliklinik, ne ameliyat ne de yatak doluluğunda hasta garantisi söz konusu değil. Garanti denen hizmetlerle ilgili, o da 5 yıllık. 5 yılın sonunda da o hizmetler için yeni ihaleye çıkıp, en uygun fiyatı verene vereceğiz. Zaten biz şu anda kendi hastanelerimizde de bu hizmetleri alıyoruz, görüntüleme, laboratuvar gibi. Ben tıbbi hizmetlerde hizmet alımından yana değilim. Bu hizmetleri kendimiz vermeliyiz” diye konuştu. 

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/saglik-bakanindan-sehir-hastaneleri-aciklamasi_176115.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!