Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Sağlık Sektörü, Turizm Pastasından Çok Ciddi Pay Alıyor''

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ''Sağlık sektörü, turizm pastasından çok ciddi pay alıyor. Bursa olarak biz de insanları sağlıklarına kavuşturarak mutlu etmek ve bu sektörden payımızı almak istiyoruz'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''Sağlık Sektörü, Turizm Pastasından Çok Ciddi Pay Alıyor''

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) tarafından Çelik Palas Otel'de, sağlık sektörünün temsilcilerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplantıda, Bursa'yı sağlıklı bir geleceğe taşımak amacıyla çalışmalarına yön verdiklerini ve kentte sağlık turizminin güçlenmesi adına yapılacak her çalışmaya destek olacaklarını söyledi.

Sağlık turizminin Bursa ve Türkiye ekonomisi açısından çok önemli olduğuna işaret eden Altepe, ''Sağlık turizmi, normal turizmin 10 katı kadar fazla gelir sağlıyor. Bu nedenle sağlık sektörü, turizm pastasından çok ciddi pay alıyor. Bursa olarak biz de insanları sağlıklarına kavuşturarak mutlu etmek ve bu sektörden payımızı almak istiyoruz'' diye konuştu.

Merkezi hükümet tarafından son 10 yılda yapılan yatırımların sağlıkta Türkiye'yi Avrupa'nın da ilerisine taşıdığını anlatan Altepe, yaşlı Avrupa nüfusunun tıbbi ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Türkiye'nin farkına varıldığını ve bu nedenle de Bursa'da sağlık turizmi adına yapılacak çalışmaların şehre büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

Sağlık turizminin ekonominin kalkınmasına ivme katacağına dikkati çeken Altepe, sağlık turizmi adına Bursa'da yapılacak girişimlere aktif katkı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Bursa'nın ulaşılabilir ve yaşanabilir sağlıklı bir şehir olması yolunda yoğun çalıştıklarını dile getiren Altepe, şunları kaydetti:

''Bursa'da her konu, yerel yönetim olarak bizleri ilgilendiriyor. Kentimizin turizm merkezi olması yolunda önemli adımlar atıyoruz. Uludağ'dan sahillere, tarihi eserlerden spor tesislerine kadar tüm alanlarda ayrım yapmadan faaliyet gösteriyoruz. Çünkü bir şehir turizm pastasından pay alacaksa, her yönüyle kalkınması, eksikliklerinin giderilmesi gerekiyor. Bu konuda örnek çalışmalar yapıyoruz.''

Altepe, konuşmasının ardından BUSAT üyelerine rozet taktı ve dernek üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

ETİKETLER: ekonomi kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/saglik-sektoru-turizm-pastasindan-cok-ciddi-pay-aliyor-_90926.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!