Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sahil Arsaları Satışta

TOKİ 32 ilde toplam 2 milyon 198 bin 188 metrekarelik 242 arsayı satışa çıkarırken, Vakıflar Genel Müdürlüğü ise Türkiye’nin en güzel sahillerinden Aydın Didim ile Muğla Güllük’te arsalarını ihaleye çıkardı.

yapi.com.tr
Sahil Arsaları Satışta

Belediyeler başta olmak üzere son günlerde Resmi Gazete’de kamu kurum ve kuruluşlarının arsa satış, kiralama ihalelerinde artış dikkat çekti. Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü Muğla Güllük’te, hemen Marina’nın yakınında 2 bin metrekarelik alanı 5.4 milyon muhammen bedelle inşaat yaptırılmak üzere 25 yıllığına kiralama ihalesine çıktı. Yine aynı bölgede 8 bin metrakerelik arsa için inşaat yapımı karşılığı, 23 yıl süreyle kiralama ihalesi açıldı. Muhammen bedel olarak da yaklaşık 2.9 milyon lira belirlendi. Efeler Işıklı’da yaklaşık 7 bin metrekarelik zeytin ve salamura tesisi ile arsası 27 yıllığına 11.6 milyon lira; 2 bin metrekarelik bir diğer arsa da 1.8 milyon lira muhammen bedelle 21 yıllığına kiralama ihalesine çıkıldı. Söz konusu ihaleler 9 ve 10 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. Aydın Valiliği de Didim Altınkum’da Yalı Caddesinde 678 metrekarelik vali evini satışa çıkardı. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre; tahmini bedeli 7.5 milyon lira olarak hesaplanan arsanın bir bölümü, kıyı kenar çizgisinde bir bölümü de imarsız olarak belirtildi.

1.1 milyarlık arsa
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve Muğla’nın da aralarında olduğu 32 ilde toplam 2 milyon 198 bin 188 metrekare büyüklüğündeki 242 arsayı satışa sundu. Toplam muhammen bedeli yaklaşık 1 milyar 110 milyon lira olan arsalar açık artırma yöntemiyle satılacak. Arsaların nitelikleri konut, gelişme konut, ticaret, turizm tesis, özel eğitim, özel sağlık, rehabilitasyon merkezi, konut dışı kentsel çalışma, sosyal ve kültürel tesis, akaryakıt istasyonu, küçük sanayi sitesi, sanayi ve imarlı arsalar şeklinde belirlendi. TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda 28 Mart Perşembe günü saat 13.30’da yapılacak müzayede ayrıca “www.emlakyonetim.com.tr” internet sitesinden canlı yayımlanacak.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir...

http://www.yapi.com.tr/haberler/sahil-arsalari-satista_171703.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!