Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sahillere Yapılacak Büfeler Tek Tip Olacak

Şehir Hatları terminallerini yenileyen Büyükşehir Belediyesi, buralardaki büfelerin de şehre yakışır projelerle yeniden inşa edileceğini duyurdu.

Zaman
1


ehir Hatları terminallerini yenileyen Büyükşehir Belediyesi, buralardaki büfelerin de şehre yakışır projelerle yeniden inşa edileceğini duyurdu. İskele üzerindeki büfeler, kira süreleri dolduktan sonra belediye tarafından işletilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları terminallerini yeniliyor. Belediye, Üsküdar, Sirkeci, Harem dahil şu ana kadar 13 terminali yeniledi. Başkan Kadir Topbaş, terminallerin yenilenme çalışmalarıyla birlikte, sahildeki büfelerin de el değiştireceğini duyurdu. Sözleşmeleri biten iskele yakınlarındaki büfeleri, Büyükşehir işletmeye başlayacak. Büfelerin modeliyle ilgili belediye iştiraklerinden Hazır Beton Fabrikaları Sanayi ve Ticaret AŞ (İSTON) ile Topbaş’ın yakın arkadaşlarından Mimar Erol Kuzubaşoğlu çalışma yaptı. Büyükşehir Belediyesi, Şehir Hatları’ndan devralınan iskeleleri yeniliyor. Harem ve Üsküdar’dan sonra Sirkeci’deki iskelelerin de tadilat ve yenilenme çalışmaları başladı. Sirkeci’deki terminallerden birindeki çalışmaları inceleyen İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) Genel Müdürü Ahmet Paksoy, görevlilerden bilgi aldı. Görevliler, iskelelerin yeni halini gören vatandaşların şaşkınlıklarını gizleyemediğini belirterek, pek çok teşekkür aldıklarını bildirdi. Terminallerden, Türkiye Denizcilik İşletmeleri ile ilgili tüm panolar kaldırılarak, yerine Büyükşehir ve İDO’yla ilgili yazılar asılıyor. Terminal içlerine yeni turnikeler takılırken, zemin de yenileniyor. Bu arada Paksoy, personele, terminal camlarına hiçbir şekilde ilan ve reklam yapıştırılmayacağı talimatı verdi. Sahil boyundaki büfelerle birlikte, terminal yakınlarındaki büfeleri de belediye işletecek. Büyükşehir, vapur büfelerinin yanı sıra bunların işletmesini de Büyük İstanbul Turizm ve Sağlık Yatırımları İşletme ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (BELTUR) yapacağını uyurdu. Bu kapsamda belediye yaklaşık iki haftadır İstanbul sahillerinde bazı büfeleri yıkıyor. Yıkım yapılan yerler ile işgal altındaki büfeler, yeni yapılanmaya göre Büyükşehir’in denetiminde işletilecek. Yaz mevsimine kadar tamamlanması beklenen proje kapsamında, büfeler de yeni ve çağdaş bir yüze kavuşacak. Büfeler için Büyükşehir iştiraklerinden İSTON model geliştirdi. Şirketin yaptığı model, İstanbul’un sosyo-kültürel yapısına uygun, Osmanlı ve günümüz mimarisini yansıtıyor. Bu arada Başkan Kadir Topbaş’ın yakın dostlarından Mimar Erol Kuzubaşoğlu da büfeler için ayrı bir model geliştirdi. Kuzubaşoğlu’nun çizimlerine göre, büfeler 13 metre kareden oluşuyor. Öte yandan sahillerdeki yeni büfelerin yanına halk ekmeği satılacağı mekanlar da konulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sahillere-yapilacak-bufeler-tek-tip-olacak_26989.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • belediyemizi bu çalışmalarından ötürü kutlar, bunun ne kadar güzel bir çalışma olduğunu belirmek isterim saygılarımla YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!