Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Saklıgöl Artık Saklı Kalmayacak

Denizli'nin Honaz İlçesi'ne bağlı Yukarıdağdere Köyü yakınlarında bulunan Saklıgöl'ün yayla turizmine kazandırılması için hazırlıklara hız verildi. Gölün etrafına çeşmeler, kamelyalar yapıldı, oturma gurupları oluşturuldu.

Hürriyet Gazetesi
1 Saklıgöl Artık Saklı Kalmayacak

Denizli’nin Honaz İlçesi’ne bağlı Yukarıdağdere Köyü yakınlarında bulunan Saklıgöl’ün yayla turizmine kazandırılması için hazırlıklara hız verildi. Gölün etrafına çeşmeler, kamelyalar yapıldı, oturma gurupları oluşturuldu.

Denizli-Ankara Karayolu’nun 32. kilometreden sonra, Kaklık Beldesi sapağından 10 kilometrelik dağ yolundan gidilen krater gölü, doğal güzelliğiyle Honazlılar’ın tercih ettiği mesire yerlerinin başında gelmeye başladı. Honaz’ın Abant’ı olma yolunda ilerleyen 1080 metre yüksekliğindeki Saklıgöl’e ilginin fazla olması Yukarıdağdere Köyü Muhtarı Tahsin Yıldırım’ı harekete geçirdi. Yıldırım, içinde 7 tonluk yüzen bir adanın da bulunduğu gölün etrafına çeşmeler, kamelyalar ve banklar yaptırdı. Muhtar Yıldırım, göle, piknik ve balık tutmak için bu yıl içerisinde 5 binin üzerinde kişi geldiğini belirterek, "Ziyaretçilerin gölü rahatça gezebilmeleri için deniz bisikletleri de aldık. Göle ilgiyi daha da artırmak için gereken her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sakligol-artik-sakli-kalmayacak_63710.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • saklıgölü ve köyümü istanbulda anlatıyorum o doğal güzelliğin bozulmadan kalacağına inanıyorum köyümü çok seviyorum ben de y.karı dağdere köyünden olarak bu siteyi yayınlayanlara ayrı ayrı teşekkür ederim YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!