Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Salih Esen: 2005 Ciro Hedefimiz 70 Milyon $

Esen Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2004 yılında plastik ve profil grubunda 10 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini v

Ticaretb>Esen Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2004 yılında plastik ve profil grubunda 10 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini ve yüzde 40’lık büyüme sağladıklarını bildirdi. Salih Esen yaptığı açıklamada, 2004 yılında plastikte 25 bin ton, profilde 15 bin ton olmak üzere toplam 40 bin ton üretim yaptıklarını kaydetti.

Bu yılda da 50 bin tonluk üretim planladıklarını kaydeden Esen, kapasite açısından sektörde ikinci durumda bulunduklarını vurguladı.

Esen, şöyle devam etti:

“Bayi sayımız yüzde 5, satışlarımız yüzde 25 oranında yükseldi. Bu gelişmelere paralel olarak, Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdik. Ar-Ge kadromuzu yüzde 50 büyüterek, yeni ürün ve mevcut ürünlerin kalitesini arttırıcı projeler üzerinde yoğunlaşıyoruz. İstanbul Pencere 2005 Fuarı’nda yoğun şekilde bayilik talebi aldık. İhracattaki hedeflerimizi de fuardaki başarılı görüşmeler sayesinde büyüttük.”

Cirolarını 2004 yılında yüzde 40 arttırarak 50 milyon dolara yükselttiklerini kaydeden Esen, “2005 yılında 70 milyon dolar ciro hedefine koşacağız. Son iki yılda 5 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdik. 2006 yılında 7 milyon dolarlık yatırım için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Romanya’da 2,5-3 milyon dolarlık yatırımla, boru ve üretim tesisi kurmayı planladıklarını, bu ülkedeki distribütörleri aracılığıyla yıllık 2 milyon dolarlık satış gerçekleştirdiklerini açıklayan Esen, şu bilgileri verdi:

“Romanya’nın, Rusya, Türk Cumhuriyetler ve Avrupa ülkeleriyle gümrüksüz ticaret anlaşması olması, Türkiye’den bu ülkelere yapılan ihracatta, sanayiciyi navlun ücreti ödemekten kurtarıyor. Bu durum, Romanya’yı cazip hale getiriyor. Bükreş’te kuracağımız fabrikada PVC ve polietilen boru üreteceğiz. Bin metrekarelik alana kurulacak ve ilk etapta 30 kişinin çalışacağı fabrika Haziran ayında üretime geçecek. Romanya’dan Ukrayna, Kırgızistan ve Kazakistan pazarına açılmayı planlıyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/salih-esen-2005-ciro-hedefimiz-70-milyon-_23379.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!