Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sama Dubai Bekliyor, Solidere Geliyor

Beyrut’u Ortadoğu’nun Paris’i yapan Solidere, Türkiye’de emlak sektörüne girecek. Öldürülen Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin kurduğu şirket, 5 ülkeyi yatırım planları listesinde yer verirken Türkiye ilk sırada yer aldı.

Vatan Gazetesi/Kerim ÜLKEReyrut’u Ortadoğu’nun Paris’i yapan Solidere, Türkiye’de emlak sektörüne girecek. Öldürülen Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin kurduğu şirket, 5 ülkeyi yatırım planları listesinde yer verirken Türkiye ilk sırada yer aldı. Refik Hariri’yi 2004’te dünyanın en zengin 108’inci adamı haline getirdiği söylenen ve hakkında büyük spekülasyonlara neden olan Solidere’nin yetkilileri 5 ülke arasında özellikle Türkiye ve Monako’yu öne çıkardıklarını projelerini yakın zamanda açıklayacaklarını belirttiler.

2005’te uğradığı suikast sonucunda öldürülen eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri, “Beyrut’u Ortadoğu’nun Paris’i yapacağım” iddiasıyla, 1994’te özel bir kanuna dayanarak Solidere adlı bir emlak şirketi kurdu. Solidere’in diğer emlak şirketlerinden farkı yeniden imar ve restorasyon işleriyle uğraşmasıydı. Refik Hariri’nin hem büyük ortak hem de kuruculuğunu üstlendiği şirket 1990’lı yıllarda Beyrut kent merkezinin rehabilitasyonu konusuna odaklandı. Harap binaları satın alıp küçük parselleri birleştiren şirket mal ve mülk sahiplerinin tek başlarına üstlenemeyecekleri yatırımlara destek oldu. 2000’li yıllarda emlak alım-satımına giren şirket özellikle yeni iş merkezleri, oteller, residence’ların yapımını üstlendi. 100 bin yatırımcısı olan Solidere’nin hisseleri Beyrut ve Kuveyt Borsası’nda işlem görüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sama-dubai-bekliyor-solidere-geliyor_54921.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!