Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sami Ofer'e Plan Tadilatı Avantajı Yargıdan Döndü

Kuşadası Belediyesi'nin Fransız Tatil Köyü'nün bulunduğu bölgede yüzde 20 olan imar izninin yüzde 53'e çıkarması ile ilgili plan tadilatı uygulaması hakkında, Bölge İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Sabah Gazetesib>Kuşadası Belediyesi'nin Sami Ofer ve Mehmet Kutman tarafından Özelleştirme İdaresi'nden aldığı Fransız Tatil Köyü'nün bulunduğu bölgede yüzde 20 olan imar izninin yüzde 53'e çıkarması ile ilgili plan tadilatı uygulaması hakkında, Bölge İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi. Büyük tepki alan kararın ardından, CHP Kuşadası İlçe Sekreteri Özer Kayalı, yürütmenin durdurulması istemiyle Aydın 1. İdare Mahkemesi'ne başvurmuştu. Kayalı'nın ardından, karara karşı oy veren 4'ü CHP'li ve 3'ü de bağımsız 7 Meclis üyesi de ayrı bir başvuruda daha bulunmuştu.

Bu başvurulara daha sonra arsanın sahibi Emekli Sandığı ile TEMA Vakfı da müdahil olmuştu. Mahkeme kararı bilirkişilerin, değişiklik gerekiyorsa bunun satıştan önce Özelleştirme İdaresi tarafından yapılması gerektiği, Ofer'in satın alırken mevcut şartları kabul ettiği, ayrıca yapı yoğunluğu ve yüksekliğin artırılmasının Kuşadası'nın turistik çekiciliğine temel olan manzara ve silüetini bozacağı, diğer parsellerden ayrıcalıklı yapılaşma hakkının da planlamanın amacına ve eşitlik ilkelerine aykırı olduğu yönündeki raporu doğrultusunda aldı. Ofer-Kutman ortaklığının Emekli Sandığı'na ait olan 322 bin metrekarelik araziyi almasından sonra yapılan ve 7'ye karşı 8 oyla kabul edilen plan tadilatıyla 2 kat sınırlaması da 12 kata çıkarılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sami-ofere-plan-tadilati-avantaji-yargidan-dondu_58558.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!