Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Samsun Çevreyolu Projesi İlerliyor

Samsun’da yapımına 1993 yılında başlanan 12 kilometrelik “Çevreyolu Projesi”nin 6 kilometrelik bölümünün yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

NTV-MSNBCb>Samsun’da yapımına 1993 yılında başlanan 12 kilometrelik “Çevreyolu Projesi”nin 6 kilometrelik bölümünün yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.
Karayolları 7. Bölge Müdürü Turhan Ercan, konuya ilişkin açıklamasında, projeye bugüne kadar yaklaşık 20 trilyon lira harcandığını ve bu rakamın yıl sonuna kadar 22 trilyon lirayı bulacağını söyledi.
Çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Ercan, yolun ilk 6 kilometrelik bölümünün satıh kaplamasını bitirerek yıl sonunda hizmete sokacaklarını söyledi.
Geri kalan bölümün bitirilmesi için 2002 yılı rakamlarına göre 28 trilyon liraya ihtiyaç olduğuna işaret eden Ercan şöyle devam etti:
“Projeyi milli bütçeden bitirme imkânı zor. Bunun için dış kredi sağlanması yönünde çalışmalar devam ediyor. Yıl sonuna kadar bu konuda bir sonuç alacağız. Görüşmeler olumlu yönde sürüyor. Krediyi sağladığımız takdirde, yolu en kısa sürede bitireceğiz.”

ŞEHİRİÇİ TRAFİK RAHATLAYACAK
Ercan, projenin tamamlanmasıyla Samsun şehiriçi trafiğinin büyük oranda rahatlayacağını da ifade ederek, “Şu an şehir geçişinde günlük araç trafiği 34 bin. Bu yolun hizmete girmesiyle bu rakam 15 bine düşecek. Hem trafik rahatlayacak hem de şehiriçi yol daha güvenli hale gelecek” diye konuştu.
Ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Yerleşkesi’yle kent merkezi arasında yapımı planlanan 10.5 kilometre uzunluğundaki “Batı Çevreyolu”yla ilgili fizibilite çalışmalarının sürdürüldüğünü de kaydeden Ercan, yeterli ödenek sağlandığı takdirde en kısa sürede ihaleye açılacak projenin tamamlanacağı da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/samsun-cevreyolu-projesi-ilerliyor_1830.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!