Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Samsung İnovasyon Merkezi Açıldı

Samsung İnovasyon Merkezi açılışında Samsung Türkiye CEO’su DaeHyun Kim, Samsung yetkilileri ve sektörün etkili isimleri bir araya geldi. Yeni sistem klima ve iklimlendirme ürünlerini İnovasyon Merkezi’nde sergileyen Samsung, katılımcılara yeni nesil bir deneyimleme fırsatı sunuyor.

yapi.com.tr
Samsung İnovasyon Merkezi Açıldı Soldan sağa; Sistem Klimalar Ülke Müdürü Okan Tutcu (en solda), Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, Detay Mühendislik Firma Sahibi Kani Korkmaz, Tanrıöver Mühendislik Firma Sahibi Cevat Tanrıöver, Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim ve Strateji Direktörü Can Kuterdem

Samsung, yeni sistem klima ve iklimlendirme ürünlerini sergilediği ve deneyimleme fırsatı sunduğu İnovasyon Merkezi’ni Samsung Türkiye CEO’su DaeHyun Kim’in de katıldığı bir etkinlikle açtı. Akıllı enerji sarfiyatı ve yüksek performans sunan Samsung Sistem Klimaları’nın yenilenen ürün gamı Samsung İnovasyon Merkezi’nde sergileniyor. Güçlü stok yapısı ve hızlı tedarik zinciriyle satış öncesi ve sonrası destek hizmetinde müşteri memnuniyetine odaklanan Samsung Sistem Klimaları, aynı zamanda tasarımlarıyla öne çıkıyor.

33 Türk start-up şirketinin inovatif çözümleri sunuluyor

Samsung İnovasyon Merkezi’nin açılışında konuşan Samsung Sistem Klimaları Ülke Müdürü Okan Tutcu şöyle konuştu: “Zorlayıcı pazar koşullarında bile Ar-Ge’ye yatırımı yapmaktan vazgeçmeyen Samsung, günde 40 milyon dolar Ar-Ge harcamalarına ayırıyor. Türkiye’de çok kısa sürede Love Mark haline gelen Samsung, İnovasyon Merkezi’nde 33 Türk start-up şirketinin inovatif çözümlerini, Ar-Ge gücü ve üstün teknolojideki donanımlarıyla buluşturuyor ve katma değerli çözümleriyle Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sunuyor. İnovasyon ve tasarım alanında sektöre yön veriyor ve gelecek 10 yılda liderliğini pekiştirmeye yönelik Ar-Ge çalışmalarını bugünden planlıyor.”

SamsungSamsung Sistem Klimaları Ülke Müdürü Okan Tutcu

WindFree doğal serinlik teknolojisi

Samsung’un premium algısını yükselten ürün segmentini her geçen gün daha da güçlendirdiğini söyleyen Okan Tutcu, markanın kendi Ar-Ge’sinde geliştirdiği, WindFree doğal serinlik teknolojisini kullandığını belirtti. Böylece doğrudan gelen soğuk hava akımının yarattığı rahatsızlığı engellediğini ve kullanım alanlarında daha sağlıklı bir ortam yarattığına dikkat çeken Tutcu, “Sürdürülebilir ve doğa dostu bir anlayışla tasarlanan WindFree klimaları, 8 Kutuplu Diital Inventer Kompresör sayesinde daha az enerji tüketiyor ve daha sessiz çalışıyor. Aynı zamanda Wi-Fi kontrol özelliğiyle Samsung Sistem Klimaları, akıllı telefonlarla her yerden kontrol edilebiliyor” dedi.

Heat Recovery dış ünitesi

Geçen yıl 30 HP ile dünyanın en büyük kapasitesine sahip VRF dış ünitesini sahaya sunduklarını ifade eden Tutcu, bu sene de aynı kapasite ile ısı geri kazanımlı dış ünitesini sektöre tanıttıklarını kaydetti. DMV S 30 HP’nin rakiplerinden farklı olarak yüzde 40 alan tasarrufu sağlamasıyla öne çıktığını vurgulayan Tutcu, maksimum performans ile çalışan klimanın ısı geri kazanımlı dış ünitesiyle kusursuz iklimlendirme performansı sunduğuna dikkat çekti.  

Bir başka yeni ürün olan DVM S Water 30 HP’nin, su tesisatı ekipmanlarında yaklaşık yüzde 40 tasarruf sağladığına değinen Tutcu, oransal su debisi kontrolününün otomatik olarak yapabildiğinin altını çizdi. Tutcu, HP ve HR olarak piyasaya sürülen bu modelin aynı zamanda yüksek oranda alan tasarrufu sağlamasıyla öne çıktığını sözlerine ekledi.

Minimum alanda maksimum kapasite

DVM S Eco’nun, yüzde 17 oranında alan tasarruf sağladığına vurgu yapan Tutcu, “Aynı zamanda muadil/önceki modellere kıyasla %16 daha hafif ve kompakt bir tasarım sunuyor. Daire ve ofisler için tek bir dış ünite çözümü sunmak üzere tasarlanan ürün, ısıtma performansını yüzde 20 ve hava akışını ise yüzde 10 oranında arttırıyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/samsung-inovasyon-merkezi-acildi_157937.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!