Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanat Düşmanları Yine İş Başında

Başkent’in gözde yerleşim bölgelerinden Çayyolu Park Caddesi’nin girişindeki Meydan Park’ta bulunan altı çocuk figürlü heykellerin kolları ikinci defa kırıldı, heykellerin yeniden saldırıya uğraması, bölgede oturan vatandaşları da çileden çıkardı.

Hürriyet Ankara
Sanat Düşmanları Yine İş Başında

Başkent’in gözde yerleşim bölgelerinden Çayyolu Park Caddesi’nin girişindeki Meydan Park’ta bulunan altı çocuk figürlü heykellerin kolları ikinci defa kırıldı, heykellerin yeniden saldırıya uğraması, bölgede oturan vatandaşları da çileden çıkardı.

YENİMAHALLE’nin gözde yerleşim bölgelerinden Çayyolu Park Caddesi’nin girişindeki Meydan Park’ta bulunan altı çocuk figürlü heykellerin kolları ikinci defa kırıldı. Daha önce de kimliği belirsiz kişiler tarafından kolları ve bacakları kırılan sonrasında tamir edilen heykellerin yeniden saldırıya uğraması, bölgede oturan vatandaşları da çileden çıkardı.

Meydan Park’a giderek hasar gören heykelleri yerinde inceleyen Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Şenol Balaban, heykellere zarar verilmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Balaban, heykellerin en kısa zamanda onarılacağını belirterek, “Bu sanat ve estetik düşmanı gerici zihniyeti anlamak mümkün değil. Bu çirkinliği yapanların amacını da anlayamıyoruz. Belediye vatandaşın parası ile hizmet veriyor. Bu tür hizmetleri korumak zorundayız. Nasıl çarpık bir anlayışla kamunun parasını çarçur ediyorlar. Bu insanları, ülkesini seven, kamu mallarına değer vermeyi bilen Yenimahallelilere havale ediyorum” dedi.

Saldırılar bizi yıldıramaz

Çocuk figürlü heykellerin yurtdışından getirildiğinin altını çizen Balaban açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Yenimahalle Belediyesi olarak kent estetiğini ön planda tutarak hizmet üretiyoruz. Ancak heykellerimiz ikinci defa estetikten, sanattan anlamayan gerici zihniyetli insanlar tarafından tahrip edildi. Ancak bu tür saldırılar bizi yıldıramaz. Biz yeniden yapacağız. Ancak bu sefer güvenlik tedbirlerini artıracağız. Parklarımıza yaptığımız hizmetler halkımız içindir. Biz yapıyoruz ve güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz. Bu hizmetlerimizi artık halkımıza emanet ediyoruz. Vatandaşlarımız da bu tür zavallı insanlara müsamaha göstermemeli ve tepkilerini göstermeli.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanat-dusmanlari-yine-is-basinda_81506.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!