Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanatçılar için Tatil Köyü Projesi

Yenimahalle Belediyesi, çeşitli sanat dallarında faaliyet gösteren sanatçıların yararlanması için “Sanatçı Tatil Köyü” inşa edecek. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çayyolu’nda Batıbirlik Konut Yapı Kooperatifleri Üst Birliğine ait 50 bin’i ağaçlık, 49 bini kültür alanı olmak üzere yaklaşık 100 bin metrekarelik bir arazi bulunduğunu

Hürriyet ANKARA
Sanatçılar için Tatil Köyü Projesi

Yenimahalle Belediyesi, çeşitli sanat dallarında faaliyet gösteren sanatçıların yararlanması için “Sanatçı Tatil Köyü” inşa edecek.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çayyolu’nda Batıbirlik Konut Yapı Kooperatifleri Üst Birliğine ait 50 bin’i ağaçlık, 49 bini kültür alanı olmak üzere yaklaşık 100 bin metrekarelik bir arazi bulunduğunu söyledi.

Bu alanda uygulanmak üzere “Sanatçı Tatil Köyü” adında bir proje geliştirdiklerini belirten Yaşar, bölgede bir kültür kompleksi kurmak istediklerini ifade etti.

Tatil köyünde oluşturulacak atölyelerde sanatçıların resim, heykel, müzik çalışmalarını gerçekleştirebileceklerini kaydeden Yaşar, bunların yanı sıra projenin, sanatçıların eğlence, yeme-içme, çarşı gibi sosyal ihtiyaçlarına da yanıt vereceğini dile getirdi.

Batıbirlik Konut Yapı Kooperatifleri Üst Birliği ile konuya ilişkin son anlaşmaların imzalandığını bildiren Yaşar, birliğin, arsayı kültür merkezi dışında hiçbir amaç için kullanılamaması şartıyla belediyeye devrettiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanatcilar-icin-tatil-koyu-projesi_77443.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!