Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sanayi Yatırımları Yalova’ya Yönleniyor

Yalova’da Osmangazi Köprüsü’nün açılmasıyla birlikte faaliyetlerine hız veren GİOSB, Organize Sanayi Bölgesinin alt yapı çalışmalarının başlamasına az bir süre kaldı.

yapi.com.tr
Sanayi Yatırımları Yalova’ya Yönleniyor

Ülkemizin sıkıntılı günler atlattığı bir dönemde sanayi yatırımlarının hız kesmeden devam etmesi hem sanayicilerimize hem de sanayide iş gücünü oluşturacak çalışanları umutlandırdı. Yaklaşık 1000 dönüm üzerine kurulacak olan GİOSB de 15000 kişinin istihdam edilmesi ve Türkiye’nin ileri gelen 250 tane sanayi kuruluşunun da faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Osmangazi köprüsünün açılmasıyla değeri kat kat artan Yalova ilimizde sanayi kuruluşlarının Yalova eksenine kaymasını hızlandırdı. Osmangazi köprüsünün ve İzmir otobanının faaliyete geçmesiyle Çiftlikköy ilçemiz Kılıç gişelerinden İstanbul’un Anadolu yakasına ulaşım yaklaşık 20 dakikaya kadar düşmüş bulunmaktadır. İstanbul’un kentsel dönüşümle birlikte ticaret merkezi olması ve şehir içerisindeki sanayi tesislerinin trafik yoğunluğu, çevre etkileri ve benzeri olumsuzluklardan dolayı, İstanbul’a en yakın olan ve sıfırdan inşaa edilecek OSB’leri tercih etmeleri sanayici için hem tesislerini yenileme hem de daha ucuz maliyete daha büyük arazilerde yatırımlarını yapabileceği bir imkan sunmuştur. Sanayi yatırımcıları için cazibe merkezi olan OSB kuruluşunun alt yapı, planlama ve proje işi Store Gayrimenkul Mühendislik tarafından yürütülen OSB’nin inşaai faaliyetlerine Ekim ayı içeresinde başlanılacağı planlanmaktadır.

ETİKETLER: sanayi Yalova
http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayi-yatirimlari-yalovaya-yonleniyor_150854.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!