Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanayici Artık Zorunlu Çevre Görevlisi Çalıştıracak

Sanayi kuruluşlarında çevre yönetim sistemi kurulması ve çevre görevlisi atanması için geri sayım başladı. Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, çevreyi kirletme etkisi olan tüm endüstrilerde çevre yönetim birimi kurulacak.

Referans Gazetesi
Sanayici Artık Zorunlu Çevre Görevlisi Çalıştıracak

Sanayi kuruluşlarında çevre yönetim sistemi kurulması ve çevre görevlisi atanması için geri sayım başladı. Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, çevreyi kirletme etkisi olan tüm endüstrilerde çevre yönetim birimi kurulacak. Çevre yönetim birimi ve görevlisi zorunluluğu taşıyacak endüstri kolları arasında; ham petrol, doğalgaz, kömür ve turba çıkarma, enerji, metal üretimi ve işlenmesi, mineral, inşaat malzemeleri, kimya ve petrokimya, kâğıt, atık yönetimi, gıda, tarım ve su ürünleri yetiştiriciliği bulunuyor. Tekstil ön işlem veya boyama, deri işleme, limanlar, sigara fabrikaları, kayak merkezleri gibi bazı alanlar da yükümlü sayılıyor.

Belirlenen sanayi alanlarında birinci bölüm için yükümlülüğü yerine getirme tarihi 30 Haziran 2010, ikinci bölüm içinse 31 Aralık 2010'da sona erecek.

Bu yükümlülüğü yerine getirmeyen şirketlere 7 bin 764 TL ve 5 bin 176 TL ceza uygulanacak. Çevre yönetim sistemi ve çevre görevlisi yükümlülüğü çerçevesinde alınması gereken eğitim 9 Kasım 2009 tarihinde başlayacak. Antalya'da yapılacak eğitim kapsamında 100 saat ders verilecek. Eğitim için başvurular http://www.cevreorman.gov.tr adreslerinden yapılacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayici-artik-zorunlu-cevre-gorevlisi-calistiracak_73723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!