Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanayicilere Menderes için Destek Çağrısı

Büyük Menderes Havzası Çevre Koruma Birliği, Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde (UOSB) toplandı. Uşak Valisi Kayhan Kavas başkanlığındaki toplantıda, sanayici ve işadamlarına havzayı kirlilikten kurtarmaya yönelik çalışmalar hakkında bilgi verildi, destek olmaları yönünde çağrı yapıldı.

Hürriyet GazetesiBüyük Menderes Havzası Çevre Koruma Birliği, Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde (UOSB) toplandı. Uşak Valisi Kayhan Kavas başkanlığındaki toplantıda, sanayici ve işadamlarına havzayı kirlilikten kurtarmaya yönelik çalışmalar hakkında bilgi verildi, destek olmaları yönünde çağrı yapıldı.

UOSB’de yapılan toplantıya Uşak Valisi ve aynı zamanda Birlik Başkanı Kayhan Kavas, Çevre ve Orman Müdürü Ramazan Toker, UOSB Yönetim Kurulu 2. Başkanı Ali Yıldırım, proje ile ilgili daire müdürleri ve işadamları katıldı. Büyük Menderes Havzası için Aydın, Denizli, Uşak ve Afyon’un bir araya geldiğini aktaran Kavas, "Büyük Menderes Havzası için 3 il özel idaresi ile 131 belediye ortak çalışma sergiliyor. Birliğin amacı temiz bir çevre anlayışı ile Büyük Menderes Havzası’nı kirlilikten kurtarma konusunda farkındalık yaratarak ve birlikte hareket ederek ortak düşünceyi harekete geçirmek. Birliğe ne kadar önem verir, destekler ve çalışmaları ne kadar önemsersek ciddi anlamda mesafe katederiz. AB’ye uyum konusunda çevre en önemli konudur. Uşak’ta bazı sanayiciler ihracatta onlara gerekli olan atık su deşarjları ile ilgili raporları bizden istiyorlar. Ne kadar doğayı kirletmez ve doğaya sahip çıkarsak o oranda ihracatımız da artar" diye konuştu.

Havza temiz olacak

Çevreye duyarlı bir Uşak ile Büyük Menderes Havzası’nın sağlık, çocukların geleceği ve sanayici açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Kavas, "Bu anlamda Türkiye’nin en ciddi sorunlarından birisi insan kapasitesinin eksikliğidir. Konuyu anlayan ve kavrayan, çözüm önerisi geliştiren kişiler havzaya büyük katkı sağlayacaktır. Çevreye gösterdiğimiz duyarlık, verilen önem bu topraklara saygımızı gösterecektir. Uşak bu konuda ciddi adımlar atmış ve arıtmalarını kurmuştur. Bundan sonraki aşamada arıtmaların çalışıp çalışmadığını sürekli kontrol edeceğiz. Çöp deponi alanı konusunda büyük bir sıkıntımız vardı, onu da çözmek üzereyiz. Çevremizi ve havzamızı temiz tutmak en temel görevimizdir" dedi.

Büyük Menderes Havzası Çevre Koruma Birliği’nin amaçlarının anlatıldığı toplantıda, UOSB çevre profili, çevre yönetimi ve çevre denetimi konuları görüşüldü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayicilere-menderes-icin-destek-cagrisi_64690.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!