Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanayide 50 Seramikte 45 Yıl

Türk Sanayiinin duayenlerinden İbrahim Bodur Sanayide 50'inci yılını idrak ederken , kurucusu olduğu Kale Grubu Şirketleri de 45'inci kuruluş yıldön

Kale Grubu/Asiye Bodur
Sanayide 50 Seramikte 45 Yıl

ürk Sanayiinin duayenlerinden İbrahim Bodur Sanayide 50'inci yılını idrak ederken , kurucusu olduğu Kale Grubu Şirketleri de 45'inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Türk sanayi tarihine 50 yıldan bu yana tanıklık eden sanayici İbrahim Bodur ve Seramik Sektöründe 45 yıllık köklü bir geleneğe sahip olan Kale Grubu , yıldönümlerini geleneksel "Seramik Bayramı" ile kutlayacak. Bu yıl ki Seramik Bayramı , bu iki yıldönümü için yapılacak kutlamaları da birleştirerek , sanayinin ülkemiz için önemini vurgulayan bir "Sanayi Bayramı'na dönüştü.

25-28 Temmuz 2002 tarihleri arasında, Çanakkale'nin Çan İlçesinde yapılacak Seramik Bayramı'nın onur konuğu 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 27 Temmuz Cumartesi günü yapılacak törenlere katılacak. Törene, Demirel'in yanı sıra bazı bakanlar , TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu , İSO Meclis Başkanı Hüsamettin Kavi , Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve çok sayıda işadamı da katılıyor. Yurt dışından da aralarında General Electric, Siemens, Roca , Degusa,Sacmi,Siti,System,Dorst , Botessi ,Ferro gibi önemli şirketlerin başkanları ve üst düzey yöneticilerinden oluşan 37 ülkeden konuklar katılacak.

Seramik Bayramı'nda ayrıca, 26 Temmuz'da Songül Karlı, 27 Temmuz 'da Melihat Gülses, Koray Safkan ve Mehmet Güntekin , 28 Temmuz'da ise Grup Terminal, Özlem Yüksek ve Hülya Avşar konser verecekler.

25 Temmuz Perşembe günü başlayacak Seramik Bayramı'nda 28 Temmuz Pazar gecesine kadar çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Seramik Bayramı süresince; okul ,otel açılışları, yöre çoçuklarınnı sünnet törenleri, Amerika'dan Jonhs Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından sağlık konferansı, seramik ve fotoğraf sergileri, 45'inci yıl geçit töreleri, yeni yatırımlar temel atma ve açılış törenleri, konserler, ses, ışık ve havai fişek gösterileri ile spor karşılaşmaları yapılacak.


SANAYİDE 50 YIL , SERAMİKTE 45 YIL SERAMİK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

EĞİTİME YATIRIM SÜRÜYOR
Her alanda olduğu gibi Eğitim alanında da topluma hizmetlerini sürdüren Kale Grubu, bölge çocukları için bir okul laboratuarı hizmete açacak ve bir okulun da temelini atacak.

Yeniden düzenlenen ve modernize edilen Çan-İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Fizik ve Kimya Laboratuarlarının açılışı 25 Temmuz 2002 Perşembe günü , İbrahim Bodur tarafından yapılacak. Aynı gün Dr. H. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından Semedeli'de (ÇAN) yaptırılacak Zeynep Bodur Okyay Zihinsel Engelli Çoçuklar Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'nin de temeli atılacak.

YENİ YATIRIM : İDA -KALE RESORT HOTEL
Kale Grubu Şirketlerinden Kalenakliyat A.Ş tarafından Çanakkale Güzelyalı'da yaptırılan İDA-KALE Resort Hotel'in açılış töreni de Seramik Bayramı Etkinlikleri içinde yer alıyor.

Bölge Turizmine hizmet verecek olan İDA-KALE Resort Hotel'in açılışı Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı ve İbrahim Bodur tarafından yapılacak.

Çanakkale'nin sayfiye yeri olan Güzelyalı'da deniz kenarında bulunan otel, 8 tripleks villa, 84 oda ve 182 yataktan oluşuyor. Tüm odalarında klima ve mini bar bulunan otel ,iki restaurant ,yüzme havuzu ve toplantı salonu ile hizmet verecek.

GELENEKSEL SÜNNET TÖRENİ
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Seramik Bayramı'nda Geleneksel Sünnet Törenleri yapılacak. Kurulduğu günden bu yana yöre çocuklarının sünnet törenlerini gerçekleştiren Kale Grubu, bu yıl da 200 çocuğu sünnet ettiriyor. Palyaço gösterileri, gölge oyunları ve çeşitli eğlencelerden sonra uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek çocuklara, İbrahim Bodur tarafından sünnet altınları takılacak ve çeşitli hediyeler verilecek.

DÜNYACA ÜNLÜ DOKTORLARDAN SAĞLIK KONFERANSI
26 Temmuz 2002 Perşembe günü Çan'daki Kaleseramik Fabrikaları Konferans Salonunda gerçekleştirilecek Sağlık Konferansı'nda Amerika'nın önde gelen Üniversitelerinden John Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorları kendi alanlarındaki gelişme ve yenilikleri anlatacak.

Her biri kendi alanında dünyanın en iyi uzmanları olan Prof. Dr. Danlin Long , Prof. Dr. Daniel F. Hanley , Prof. Dr. Stephen C.Achuff , ve Dr.Matt Lesniak, Nöroloji, kalp hastalıkları ve kanser konusunda son gelişmeleri ve uygulamaları aktaracak.

SANAT: SERAMİK VE FOTOĞRAF SERGİLERİ
Sanayide 50'inci Yıl, Seramikte 45'inci Yıl Etkinlikleri çerçevesinde 5-30 Haziran 2002 tarihleri arasında gerçekleştirilen II.Uluslararası Uygulamalı Seramik Sempozyumu Sergisi Seramik Bayramı süresince açık kalacak. Yurt içinden ve yurt dışında Sempozyuma katılan 20 ünlü seramik sanatçısının eserleri Dr. İbrahim Bodur Seramik Müzesi'nde sergileniyor.

Sempozyuma Yurt dışından Sergio Gurioli (İtalya) , Ulla Viotti ( İsveç) Vaclav Serac ( Çek Cum.) , Jindra Vicova (Çek Cum.), İvica Vidrova (Slovekya), Ilya Holesovsky (Slovekya) ,Anna Horvathova (Slovekya ),

Waltraut Gschiel (Avusturya) , Peteris Martinsons ( Letonya), Prof.türker Özdoğan (Amerika) , Mohie Eldeen Hussein (Mısır) gibi ünlü sanatçıların yanısıra yurt içinden katılan ,Prof.Hamiye Çolakoğlu ,Prof.Güngör Güner,Prof.Sevim Çizer,Mustafa Tunçalp,Lerzan Özer Yeltan, Erol Sazcı, Hüseyin Özçelik,Saadettin Aygün,Füsun Çövenoğlu 'nun yapıtlarının yer aldığı sergide 90'ın üzerinde eser bulunuyor.

Seramik Bayramı süresince gezilebilecek diğer sergi de 45 yılın fotoğraflarla öyküsünün anlatıldığı fotoğraf sergisi. Kaleseramik Fabrikaları'nın kuruluşundan bu yana derlenen ilginç fotoğraflar Kaleseramik Fabrikaları Ürün Salonu'nda sergilenecek.

ÇAN ÜNLÜ KONUKLARI AĞIRLAYACAK
Dört gün sürecek Seramik Bayramında 27 Temmuz 2002 Cumartesi günü yapılacak törenlerin onur konuğu , T.C 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel .Demirel'in yanı sıra Seramik Bayramındaki törene Bakanlar , TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ,İSO Meclis Başkanı Hüsamettin Kavi , Türk Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Askeri ve mülki erkan , işadamları ve çok sayıda davetli katılıyor. Yurt dışından ise 37 ülkeden gelen , aralarında Roca,Degussa, General Electric , Siemens gibi şirketlerin üst düzey yöneticileri bulunan konuklar katılacak.

Törenlere Onur Konuğu olarak katılan 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Seramik Bayramı'ndaki 10'uncu yılı. İlk kez 27 Temmuz 1966 yılında Kale Grubu yıldönümü kutlamaları için Çan'a gelen Demirel, 1992 yılından bu yana tüm seramik bayramlarına aralıksız katılıyor.

SANAYİ ŞÖLENİ
27 Temmuz Cumartesi günü yapılacak 45'inci Kuruluş Yıldönümü törenlerinde Kale Grubu'na bağlı şirketlerin ürün ve hizmetlerinin sunulacağı geçit töreni de yapılacak. Şirketler ürettikleri ürün ve hizmetlerle dekore ettikleri tır ve kamyonlarla konukların önünden geçecek. Kale Grubu şirketleri tarafından üretilen seramikten robota kadar tüm ürünler sergilenecek.

TÜRKİYE'YE BİR İLK DAHA
Kurulduğu günden bu yana Türkiye'yi yeniliklerle ve ilklerle buluşturan Kale Grubu Seramik Bayramı'nda bir ilki daha Türkiye'ye sunacak.

(Devamı için ekli dosyayı tıklayınız)

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayide-50-seramikte-45-yil_1164.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!