Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanko Park için Geri Sayımda Son Üç Gün

Sanko Holding, 145 milyon dolar yatırım yaptığı ilk alışveriş merkezi (AVM) olan "Sanko Park Alışveriş Merkezi"ni açıyor. Gaziantep'te Sarıgüllük Mahallesi'nde yapılan Sanko Park Alışveriş Merkezi, 17 Nisan'da hizmete girecek, resmi açılışı ise mayıs ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapması bekleniyor.

Referans Gazetesi
Sanko Park için Geri Sayımda Son Üç Gün

Sanko Holding, 145 milyon dolar yatırım yaptığı ilk alışveriş merkezi (AVM) olan "Sanko Park Alışveriş Merkezi"ni açıyor. Gaziantep'te Sarıgüllük Mahallesi'nde yapılan Sanko Park Alışveriş Merkezi, 17 Nisan'da hizmete girecek, resmi açılışı ise mayıs ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapması bekleniyor. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinin en büyük alışveriş merkezi olan Sanko Park, toplam 126 bin 702 metre karelik inşaat alanına sahip. Sanko Park, bölgedeki ilk buz pisti, eğlence ve sağlık merkezleriyle de ilklere imza atıyor. Ulusal ve uluslararası büyük markaların yerlerini ayırdığı Sanko Park'ın kent ekonomisine ve istihdamına canlılık getirmesi bekleniyorken, doğrudan 2 bin 500 kişiye iş sağlayacak.
    
AVM yatırımları sürecek

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Sanko Park Alışveriş Merkezinin yatırım tutarının 145 milyon dolar olduğunu ifade etti. Türkiye'nin ekonomik kriz ortamından geçtiği ve Sanko'nun böyle bir ortamda büyük bir yatırıma imza attığının belirtilmesi üzerine Konukoğlu, "Bizim tüm yatırımlarımız devam ediyor. Yatırımlarımızı durdurmadık. Zaten en iyi yatırım böyle zamanlarda yapılır, en ucuz yatırım da bu zaman yapılır. Yatırımlarımız bitene kadar devam edecek" dedi. Sanko Grubu'nun ilk alışveriş merkezinin Sanko Park olduğunu ifade eden Konukoğlu, "Alışveriş merkezlerinin devamı gelecek, inşallah ileride başka şehirlerde devamı gelecek" diye konuştu.
     
Suriye'den de ziyaretçi bekleniyor

Sanko Park'ta şu anda alan kiralamanın yüzde 80'i ve mağaza kiralamanın yüzde 65-70'i bulduğuna, her gün dolumun arttığına işaret eden Konukoğlu, doğrudan 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacaklarını vurguladı. Konukoğlu, Gaziantep'in yüksek tüketim potansiyeli olduğuna dikkati çekerek, "Kentte alışveriş merkezinden eğlenceye kadar böyle komple yapı yoktu. Sanko Park, kentin sosyal yaşamına da katkıda bulunacak, Gaziantep'in havasını değiştirecek. Şanlıurfa, Kilis, Diyarbakır, Kahramanmaraş ve çevre illerin yanında komşu ülkelerden, Suriye'den de ziyaretçi bekliyoruz" dedi.

216 mağazaya ev sahipliği yapacak

Sanko Park'ın bünyesinde 9 bin 500 metre karelik alanda hiper marketin yanında 60 bin metre karelik kiralanabilir alanda 216 tane ulusal ve uluslararası mağaza, 4 bin metre karelik eğlence ve oyun alanı, 340 metre karelik buz pisti, 14 bovling salonu, 9 sinema salonu, fitness ve SPA merkezi, fast food, kafe ve restoranlar ile 1,200 araçlık kapalı otoparkı var.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanko-park-icin-geri-sayimda-son-uc-gun_68145.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!