Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Santralda Anıt Ağaç Kesilmedi

Muğla’nın Beyobası beldesinde Yuvarlakçay üzerindeki hidroelekrik santralı (HES) inşaatı sırasında “anıt niteliğindeki ağaçların kesildiği” iddiasıyla ilgili olarak, Akfen Holding’den bir açıklama yapıldı.

Milliyet Gazetesi
Santralda Anıt Ağaç Kesilmedi

Muğla’nın Beyobası beldesinde Yuvarlakçay üzerindeki hidroelekrik santralı (HES) inşaatı sırasında “anıt niteliğindeki ağaçların kesildiği” iddiasıyla ilgili olarak, Akfen Holding’den bir açıklama yapıldı. 3.40 megavat gücündeki santralın Akfen Holding iştiraki olan Beyobası Enerji Üretim A.Ş. tarafından, EPDK’nın izniyle yapıldığı belirtilen açıklamada özetle şöyle denildi:

“Şirket ilgili tüm mevzuat gereğince ifa etmekte olduğu iş ve işlemlerle ilgili tüm izin ve ruhsatlara sahiptir. Şirket tarafından HES kurulması için faaliyet gösterilen alanda, Nazım İmar ve Uygulama Planı çerçevesinde hiçbir anıt ağaç kesilmemiştir ve HES Santralı kurulması için de herhangi bir anıt ağacın kesilmesine gerek yoktur; anıt ağaçların bulunması, inşaatı hiçbir şekilde etkilememiş ve bundan sonra da etkilemeyecektir.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/santralda-anit-agac-kesilmedi_75194.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!