Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Saray ile İlgili Çok Konuşulacak İddia

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi salonunun kurumlara kiraya verildiğini iddia etti.

yapi.com.tr
Saray ile İlgili Çok Konuşulacak İddia

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi salonunun kurumlara kiraya verildiğini iddia etti. Konuyla ilgili soru önergesi hazırlayan vekil, "Cumhurbaşkanı'nın 'evde kaldıkları' için kızdığı gençlerin düğününü Beştepe'de yapalım" önerisinde bulundu.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a yönelik soru önergesi veren Tanal, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin saatlik, günlük, haftalık kira bedelinin ne kadar olduğunu sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesi şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı Sarayı bünyesindeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde toplantı, konferans, merasim, sosyal ve kültürel ekinlik düzenlemek isteyen kurumlardan, sivil toplum kuruluşlarından, derneklerden, vakıflardan, şahıslardan salon kiralama bedeli mi alınmaktadır?

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin ücret, kira tarifesi hangi kriterlere göre belirleniyor?

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin saatlik kira bedeli ne kadardır, günlük kira bedeli ne kadardır, haftalık kira bedeli ne kadardır?

2020 yılı için Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin salon kirasına zam yapılmış mıdır? Şayet yapılmışsa zam oranı ne kadardır?

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi, düğün, nişan gibi merasimler için de kiralanmakta mıdır?

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nden elde edilen kira bedelleri hangi hesapta toplanmaktadır? Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin kira gelirleri nerelere harcanmaktadır?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bünyesindeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin kurumlara, STK'lara, vakıflara, derneklere, şahıslara kira karşılığı tahsis edilmesinin yasal dayanağı nedir?

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Milletin evi’ olarak nitelendirilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na bağlı kongre ve kültür merkezlerinde, salonlarında düzenlenen etkinliklerden ücret alınması, gelir elde edilmesi yasal mıdır, etik midir, mevzuata, yönetmeliği uygun mudur?”

http://www.yapi.com.tr/haberler/saray-ile-ilgili-cok-konusulacak-iddia_177138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!