Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schindler Türkeli Asansör, CE Yeterlilik Belgesini Aldı

Schindler Türkeli Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş., montajını yaptığı asansörlerde bundan böyle CE işareti kullanabilmesi konusunda tam yeterlilik sa

Dünyab>Schindler Türkeli Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş., montajını yaptığı asansörlerde bundan böyle CE işareti kullanabilmesi konusunda tam yeterlilik sahibi oldu.

Schindler Türkeli tarafından yapılan açıklamaya göre, Schindler Türkeli 95/16/AT Asansör olarak tarif edilen "ISO 9001:2000 - Toplam Kalite Güvencesi: H Modülü" uyarınca, Avrupa Komisyonunca onaylanmış bir kuruluş olan "Lift Instituut" tarafından denetlendi. Yapılan denetimler sonucunda Schindler, bundan böyle montajını tamamlayıp kullanıma sunacağı her türlü asansöre CE işareti koyma hakkını aldı. Schindler Türkeli, bir süredir montajını yaptığı yürüyen merdiven ve yürüyen bantlarında CE işaretini kullanıyordu. 15 Şubat 2003 tarihinde yayınlanan 95/16/AT numaralı yeni asansör yönetmeliğine göre 15 Ağustos 2004 tarihinden sonra Türkiye'de üretilecek veya satılacak tüm asansörlerde CE işaretinin kullanılması zorunlu hale geliyor.

Türkiye iş dünyasında, tüm üretim ve servis hizmetlerinin uluslararası normlara kavuşmasının vazgeçilmezliğine dikkat çeken Schindler Türkeli Genel Müdürü Murat Azizoğlu, Schindler Türkeli'nin CE belgesi alarak müşteri güvenliğine verdiği önemi bir kez daha kanıtladığını ifade etti. Azizoğlu şunları söyledi: "Schindler Türkeli, kendi iç kuralları gereğince zaten yıllardan beri tüm emniyet komponentlerinde, asansör emniyet devresine hareket veren veya durduran tüm elektrik devre elemanlarında tavizsiz olarak güvenilirliği uluslararası kuruluşlarca onaylanmış markaların ürünlerini kullanmaktaydı. Ayrıca Schindler Türkeli, yine bir ilk olarak, yıllardan beri, montajını yaptığı ve kullanıma açıldıktan sonra bakımını yaptığı tesislerde oluşabilecek her türlü kazaya karşı kullanıcıları sigortalıyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/schindler-turkeli-asansor-ce-yeterlilik-belgesini-aldi_9847.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!