Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schneider Electric, Enerji Zirvesi’nde Yenilenebilir Enerji Çözümlerini Paylaştı

Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, 27-29 Nisan 2010 tarihleri arasında Ankara Sheraton Otel Kongre ve Sergi Alanı’nda düzenlenen 2010 Türkiye Enerji Zirvesi’ne katıldı. Zirvede konuşan Schneider Electric Güç Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Gür, "Schneider Electric olarak yeşil bir dünya ve enerjiyi verimli

yapi.com.tr
Schneider Electric, Enerji Zirvesi’nde Yenilenebilir Enerji Çözümlerini Paylaştı

nerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, 27-29 Nisan 2010 tarihleri arasında Ankara Sheraton Otel Kongre ve Sergi Alanı’nda düzenlenen 2010 Türkiye Enerji Zirvesi’ne katıldı. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve EPDK Başkanı Hasan Köktaş’ın himayelerinde, enerji sektörünün önde gelen firmalarının katılımıyla gerçekleşen zirvede, elektrik, doğalgaz, yenilenebilir enerji ve petrol sektörü olmak üzere enerji politikalarının geleceği masaya yatırıldı. Enerji alanında en yenilikçi ürün ve teknolojilerin de sergilendiği zirvede, Schneider Electric yenilenebilir enerji alanında sektöre sunduğu enerji yönetimi ve altyapı çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

Zirveye katılan ve yenilenebilir enerji kaynakları hakkında değerlendirme yapan Schneider Electric Güç Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Gür, “Son  yıllarda artarak devam eden enerji ihtiyacı ve teknolojinin çevre üzerindeki etkilerini azaltmak amacıyla yenilenebilir enerji üzerindeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Yenilenebilir enerjinin her alanında, özellikle güneş, jeotermal, rüzgar, hidroelektrik alanlarında enerji yönetimi ve altyapı çözümleri sunuyoruz” dedi.

Türkiye’de ve dünyada yenilenebilir enerji alanında hayata geçirdikleri pek çok proje olduğuna dikkat çeken Göktuğ Gür, “Son 2 yıl içinde 50’yi aşkın hidroelektrik ve 11 adet rüzgar santrali Schneider Electric çözümleri ile hayat buldu. Schneider Electric olarak yeşil bir dünya ve enerjiyi verimli kullanma konusunda çözümler sunarak, aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynakları ile altyapı uygulamalarını sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electric-enerji-zirvesinde-yenilenebilir-enerji-cozumlerini-paylasti_79582.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!