Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schneider Electric Manisa’ya Taşınıyor

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Schneider Electric, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ne temelini attığı yeni fabrikasında 2009 sonunda üretime geçmeye hazırlanırken, iş hacmini iki katına çıkarmayı hedefledi. Manisa OSB'de 75 bin metrekare alan üzerine kurulacak fabrika için 15 milyon euro yatırım yapılacağı, yatırımın büyüme hızına

Yeni Asır Gazetesi
1 Schneider Electric Manisa’ya Taşınıyor

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Schneider Electric, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ne temelini attığı yeni fabrikasında 2009 sonunda üretime geçmeye hazırlanırken, iş hacmini iki katına çıkarmayı hedefledi.

Manisa OSB'de 75 bin metrekare alan üzerine kurulacak fabrika için 15 milyon euro yatırım yapılacağı, yatırımın büyüme hızına paralel her yıl artacağı belirtildi. Jeneratör, elektrik parçaları üretip elektrik santralleri kuran Fransa merkezli şirketinin üç yıl içinde 50 milyon euroluk daha yatırım planlayan Schneider Electric'in Genel Müdürü Turhan Turhangil, Manisa Anemon Otel'de düzenlenen kokteylde tesislerle ilgili bilgi verdi. Turhan Turhangil, Türkiye'de üç fabrikada bin 250 kişiye istihdam sağlayan firmanın, Kemalpaşa'daki tesislerini Manisa'ya taşıyacağını, yeni fabrikasının tüm yatırım aşamaları tamamlandığında şu andaki mevcut iş hacminin 2 katına ulaşacaklarını kaydetti. Manisa OSB'de kurulan fabrikanın iç pazarın yanı sıra ihracat ağırlıklı çalışacağına değinen Turhangil şunları söyledi:

Çevre dostu

"Yaptığımız bu yatırımla, Schneider Electric'in Türkiye'deki global üretim merkezi rolünü ve ihracat üssü olma konumunu daha da güçlendireceğiz. Enerji verimliliğine yönelik çözümler geliştiren firmamız, kendi fabrikasında da enerjinin verimli kullanımı için tüm çözümleri kullanacak ve tamamıyla çevre dostu bir fabrika inşa edecek. Hem idari bölümler, hem de üretim binası benzerlerine göre yüzde 50 daha az enerji tüketecek" dedi.
Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sait Cemal Türek, 160 yıllık geçmişe sahip, 100 ülkede faaliyet gösteren, firmanın Manisa OSB'ye yatırım yapmasından mutlu olduklarını söyledi. Türek, çevreye duyarlı firmanın bölgede istihdamla birlikte ekonomik değer katmasının da önemli olduğuna işaret etti.

120 bin çalışanı var

Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanı sıra, enerji ve altyapı endüstrisi, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunuyor. 120 bin şirket çalışanı "Enerjinizle daha fazlası" sloganıyla hareket ederek, müşterilerine enerjinin daha güvenli ve verimli şekilde kullanılması için hizmet veriyor. 2008 yılında 18.3 milyar euroyu aşkın satış rakamına ulaşan Schneider Electric, Türkiye'de ise bini aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200 iş ortağı ve başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya, Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya'daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam ediyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electric-manisaya-tasiniyor_68976.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Başarılarınızın devamını dilerim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!