Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schneider Electric ve Fuji Electric Ortak Üretime Başladı!

Schneider Electric ve Fuji Electric FA Components & Systems Co.Ltd şirketleri, ortak olarak tasarlayacakları alçak gerilim devre kesicilerinin (MCC

yapitr/Murat UYMUŞLARb>Schneider Electric ve Fuji Electric FA Components & Systems Co.Ltd şirketleri, ortak olarak tasarlayacakları alçak gerilim devre kesicilerinin (MCCB) imalatına yönelik olarak Çin'in Dalian şehrinde bir şirket kurdular.

6 milyon $ tutarında bir sermaye ile kurulan ve yüzde 60'ı Schneider Electric'e ve yüzde 40'ı Fuji Electric FA Components & Systems'e Schneider Fuji Breakers Dalian şirketinde 160 kişi hizmet verecek.

Bu ortaklığın, daha yüksek performans ve daha düşük maliyetle, daha kompakt tasarımlı ürünlerin üretimine başlanması yönündeki faaliyetlerin hızlandırılması için gerekli yatırımlarla destekleneceğini belirten Schneider Electric yetkilileri, her iki firmanın da sahip oldukları know-how birikimi ve iş hacimlerini birleştirdiğini ve fiyat açısından üstün rekabet avantajı sunan yüksek düzeyde kaliteli bir ürün geliştireceklerini ifade ettiler.

İlk planda, 250A gövdeli MCCB kesicisi üretimini gerçekleştirecek olan tesisde, gelecek dönemlerde bu ürün serisinin genişletilmesini planladıklarını söyleyen Schneider Electric yetkilileri, ortaklığın birkaç yıl içerisinde yılda 600,000 üniteyi aşan bir üretim kapasitesine ulaşması hedeflediklerini belirttiler.

Ortaklık neticesinde üretilen tüm ürünler, her iki şirketin kendi satış ağları aracılığıyla, yine kendilerine ait markalar altında satılacak. Geçtiğimiz günlerde Çin'de başlayan ilk üretim çalışmaları, zamanla diğer Asya ülkelerine doğru kaydırılarak genişletilecek.

Schneider Electric, başta IEC Avrupa standartları ve NEMA Kuzey Amerika standartları olmak üzere, tüm dünya genelindeki standartlarda öngörülen koşulları karşılayan ürünleriyle, dünya çapında çok geniş kapsamlı ve birbiriyle tutarlı bir dizi alçak gerilim devre kesicileri serisini sunan bir firma. Fuji Electric FA Components & Systems şirketi ise, özellikle Japon pazarında olmak üzere, uzun yıllardır bu alanda sahip olduğu tecrübeyle, elektrik dağıtımı sistemleri ve cihazlarını geliştiriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electric-ve-fuji-electric-ortak-uretime-basladi_15663.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!