Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schneider Electric’ten Sürdürülebilir Çevreye Destek

Karbon ekonomisinden, enerji verimliliğine kadar bir çok konunun masaya yatırıldığı konferansta, Schneider Electric’in binalarda enerji verimliliği konusuna dikkat çektiği konuşma katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Dünyanın ilk ve tek ‘sıfır karbon, sıfır atık şehri’ olan ve geçtiğimiz aylarda Schneider Electric ile stratejik ortaklık anlaşmasına

yapi.com.tr
Schneider Electric’ten Sürdürülebilir Çevreye Destek

arbon ekonomisinden, enerji verimliliğine kadar bir çok konunun masaya yatırıldığı konferansta, Schneider Electric’in binalarda enerji verimliliği konusuna dikkat çektiği konuşma katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Dünyanın ilk ve tek ‘sıfır karbon, sıfır atık şehri’ olan ve geçtiğimiz aylarda Schneider Electric ile stratejik ortaklık anlaşmasına imza atan MASDAR City’nin tedarik zincirinden sorumlu Başkan Yardımcısı Richard Reynolds’da konuşmacılar arasında yer aldı.

2050’de enerji tüketimi iki katına çıkacak, maliyeti de artacak…

Günümüzde önemli bir gündem haline gelen ‘binalarda enerji verimliliği’ konusunda konuşmayı, Schneider Electric Bina Yönetim Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Özkal Güner yaptı. Konuşmasında enerji ihtiyacının 2050 yılına kadar bugünkü tüketiminin 2 katına çıkacağını ve enerjinin maliyetinin daha da artacağını belirten Güner, “En büyük ikilem Co2 emisyonunun da bu süreçte yarı yarıya düşürülmesi gerçeği. Bir tarafta maliyet, bir tarafta global ısınma tehdidi. Bu denklemin en büyük bileşeni enerjiyi verimli kullanmak yani, bugün yaptığımız işi daha az enerji tüketerek yapmak veya aynı enerji tüketimiyle daha fazla iş yapmak” dedi.

Tüketilen bir birim enerji için 3 birim kaynak harcanıyor

Tüketim noktasındaki bir birimlik enerji tasarrufunun enerjinin üretim noktasında, örneğin kömürle çalışan bir santralde yaklaşık 3 birim kaynak tasarrufu anlamına geldiğini vurgulayan Güner, tek başına pasif enerji verimliliğinin yeterli olmadığını, yüzde 30’a varan oranda enerji tasarrufu için aktif enerji verimliliği sağlayan sistemlerin devrede olması gerektiğini belirtti. Binalarda uygulanabilecek doğru sistemlerle önemli bir verim sağlanacağının da altını çizdi.

EcoStruxure Mimarisi ile binalarda enerji verimliliği

Schneider Electric’in uzmanlığı ile bu yönde sunduğu yeni nesil uygulama EcoStruxure’ı da anlatan Güner, “Schneider Electric olarak güç, veri merkezleri, proses ve makineler, bina kontrolü ve güvenliği alanlarındaki mükemmel uzmanlığımızı bir araya getirerek enerji verimliliğini optimize etmek isteyen müşterilerimiz için EcoStruxure çözüm mimarisini geliştirdik. EcoStruxure bu beş uzmanlık alanını IP ve web hizmetlerinin kullanımına dayanan ve amaca özel uygulamaların gerektiği zaman ve doğru düzeyde bağlanmasını sağlayan açık ve esnek bir teknoloji ekosisteminde birbirine bağlayabilir” şeklinde konuştu.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electricten-surdurulebilir-cevreye-destek_83133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!