Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Seçimlerde Hile’ AP’de

Avrupa Parlamentosu’nun Danimarkalı üyesi Mogens Camre, AB Komisyonu’na Türkiye’deki 29 Mart seçimlerinde hile yapıldığı iddiaları üzerine verdiği soru önergesinde, “Komisyon, iktidarda kalmak için seçim hilesine başvuran hükümeti bulunan bir ülkeyle katılım müzakerelerini hâlâ yönetmenin AB ilkelerine uygun olup olmadığını açıklayabilir mi?”

Cumhuriyet Gazetesi
‘Seçimlerde Hile’ AP’de

Avrupa Parlamentosu’nun Danimarkalı üyesi Mogens Camre, AB Komisyonu’na Türkiye’deki 29 Mart seçimlerinde hile yapıldığı iddiaları üzerine verdiği soru önergesinde, “Komisyon, iktidarda kalmak için seçim hilesine başvuran hükümeti bulunan bir ülkeyle katılım müzakerelerini hâlâ yönetmenin AB ilkelerine uygun olup olmadığını açıklayabilir mi?” dedi.

Avrupa Birliği Komisyonu’nun yanıtlaması istemiyle Avrupa Parlementosu Başkanlığı’na “Türkiye’deki seçim hileleri” başlıklı yazılı soru önergesi veren Sosyal Demokrat eğilimli Mogens Camre, “Danimarkalı gözlemcilere göre, 29 Mart’ta yapılan seçimler birden fazla yapılan seçim hileleriyle sakatlanmıştır” diye başladı. Önergede seçimi izleyen gözlemciler Kopenhag Kent Meclisi üyeleri Lars A.Rasmussen ve Türk asıllı Serdar Benli’nin izlenimlerine yer veren Camre, “Bilgi verenlere göre AKP, seçmenleri, kamu çalışanlarına katılmaları konusunda baskı yapılan parti mitinglerine taşımak için, kamu toplu taşım araçlarından yararlandı” dedi.

Seçim günü 5 kişinin öldüğüne yer veren Camre, “Gözlemciler, AKP’nin var olmayan 18 bin seçmeni seçim kütüklerine kaydetmeyi denediğini bildirmiştir. 180 kişi ise daha sonra bir ahır olduğu anlaşılan tek bir adreste kaydedildi” yorumuna yer verdi. Camre, birçok kuralsızlık yapılan seçimlerle ilgili herhangi bir araştırma yapılıp, yapılmayacağını sordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/secimlerde-hile-apde_68382.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!