Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sedefçi: Aklanana Kadar Askıya Alın

CHP’li Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi hakkındaki yargılamalar sonucunda aklanana kadar parti üyeliğinin askıya alınması için başvurdu. Sedefçi, Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, belediye başkanlığı görevi sırasında hakkında bazı iddialardan dolayı birden çok dava açıldığını anımsattı.

Cumhuriyet Gazetesi
Sedefçi: Aklanana Kadar Askıya Alın

CHP’li Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi hakkındaki yargılamalar sonucunda aklanana kadar parti üyeliğinin askıya alınması için başvurdu.

Sedefçi, Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, belediye başkanlığı görevi sırasında hakkında bazı iddialardan dolayı birden çok dava açıldığını anımsattı. Bu davalarla ilgili olarak Yargıtay’da aklanacağını ifade eden Sedefçi, şöyle konuştu: “Son bir haftadan beri çok stres yaşıyorum. Bunun kaynağı partimdeki söylemler, düne kadar yanımda görünenler, yüzüme gülenler... Vekil bile bu işi yapıyorsa hakikaten ben partiden çıbanbaşı olmuş durumdayım. Onur ve şerefle bu işi yapmaya devam ediyorum. Bazı hükümet yetkililerinden, genel başkanımızın yarattığı rüzgârı kırmak için, ‘yolsuzluklara karşıyım’ dediği zaman, ‘Hamdi Sedefçi’yi ne yapacaksınız’ diye soru geliyor. Hamdi Sedefçi yolsuzluk yapmadı. Mahkeme kararlarında yolsuzluk, hırsızlık yok. Benim mahkûmiyetim siyasi konjonktürün bir sonucu. Benim adımdan dolayı partime zarar verilsin istemiyorum. Bugün yazdığım dilekçelerle parti üyeliğimin askıya alınmasını istiyorum. Aklanıncaya kadar parti üyeliğimin askıya alınması için teşkilatıma başvuracağım. Sonuna kadar CHP’li kalacağım.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/sedefci-aklanana-kadar-askiya-alin_80406.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!