Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seferihisar'a Yaşar Üniversitesi'nden Destek

Seferihisar Belediyesi, Cittaslow (sakin şehir) Kentler Birliği'ne üye olmasıyla birlikte sakin şehir seçilmesine kadar geçen süreçte en fazla ihtiyaç duyduğu eğitim konusunda Yaşar Üniversitesi'yle ortak çalışma yapacak. Yaşar Üniversitesi'nin de konuya ilgiyle yaklaşması üzerine, önümüzdeki günlerde bir protokol imzalanması kararlaştırıldı.

Yeni Asır Gazetesi
Seferihisar'a Yaşar Üniversitesi'nden Destek

Seferihisar Belediyesi, Cittaslow (sakin şehir) Kentler Birliği'ne üye olmasıyla birlikte sakin şehir seçilmesine kadar geçen süreçte en fazla ihtiyaç duyduğu eğitim konusunda Yaşar Üniversitesi'yle ortak çalışma yapacak. Yaşar Üniversitesi'nin de konuya ilgiyle yaklaşması üzerine, önümüzdeki günlerde bir protokol imzalanması kararlaştırıldı. Her alanda eğitimin değer ifade ettiğini belirten Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Üniversitelerin kampuslerinin dışında vatandaşlarla buluşmaları açısından da bu protokolün imzalanması oldukça büyük önem ifade ediyor. Yaşar Üniversitesi'yle başlatacağımız bu düzenli eğitim programları sayesinde, bir Cittaslow Kentler Birliği üyesi olarak önümüzdeki turizm sezonuna daha profesyonel bir şekilde hazırlanacağız" dedi.

Türkiye'de ilk

Dünyanın 121'inci, Türkiye'nin ise ilk "Sakin şehir" unvanını kazanan Seferihisar'a akademik destek gelmesi, ilçede sevinçle karşılandı. Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, kentin başarısını huzurlu yaşam biçimi ve ortamı sunma projesi olarak algıladıklarını belirterek, her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Sakin şehir başvurusu öncesinde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ile bir araya da gelerek fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Prof. Dr. Barkan, "Projenin uluslararası platformda kabul görerek onaylanmış olmasının altındaki yaratıcı fikir ve mücadele azmi nedeniyle, emeği geçenleri kutluyoruz. Türkiye ve yurtdışında uygarlığın getirdiği yüksek ritimli yaşam biçiminden yorulanlar için proje çok cazip bir turizm açılımı oluşturuyor. Ayrıca yerel ekonominin değerini geri dönüşü adına da ciddi ve stratejik bir atılım" dedi.

Sakin şehrin çevre politikaları, altyapı, kentin dokusunun kalitesi, yerel üretim ve ürünlerin desteklenmesi, konukseverlik gibi kriterlerinin bulunduğunun da altını çizen Prof. Dr. Murat Barkan, sözlerini şöyle tamamladı: "Burada Belediye Başkanı Tunç Soyer ve yetkililerinin olduğu kadar, kent sakinlerine de büyük görev düşüyor. Biz de Yaşar Üniversitesi olarak, Seferihisar halkının ihtiyaç duyduğu, eğitim çalışmaları ve projenin iç ve dış kamuoyuna etkin bir biçimde duyurulması konusunda elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. 'Sakin, huzurlu bir şehir nasıl olunur, turizm atılımında daha yüksek ekonomik ve sosyal fayda nasıl sağlanır' gibi konularda, kent sakinlerine teknik eğitim vermeye hazırız."

Bu arada, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Seferihisar'a giderek Tunç Soyer'i ziyaret etti. Seferihisar'ın Cittaslow (Sakin şehir) ilan edilmesinden dolayı Soyer'i kutlayan Kocaoğlu, "Büyükşehir olarak destek vereceğiz. Biz bunun için buradayız" dedi. Kocaoğlu Ürkmez ve Doğanbey bölgelerinde incelemelerde bulundu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/seferihisara-yasar-universitesinden-destek_74745.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!