Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seferihisar'da Altyapı Seferberliği Başlatıldı

Yıllardır altyapı eksiklikleri yüzünden turizm ve sosyal alandaki kalkınma hızını yakalayamayan ilçede yaşam kalitesinin artacağına inandığını söyleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "İzmir Büyükşehir Belediyesi sayesinde şanslı belediyeler arasına girdik. Altyapı sorunlarının çözülmesiyle turistik ve kültürel alanda büyüyeceğiz" dedi.

Yeni Asır Gazetesi
Seferihisar'da Altyapı Seferberliği Başlatıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, altyapı çalışmalarına ağırlık verdiği ilçelerden biri olan Seferihisar'da büyük heyecan yaşanıyor. Yıllardır altyapı eksiklikleri yüzünden turizm ve sosyal alandaki kalkınma hızını yakalayamayan ilçede yaşam kalitesinin artacağına inandığını söyleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "İzmir Büyükşehir Belediyesi sayesinde şanslı belediyeler arasına girdik. Altyapı sorunlarının çözülmesiyle turistik ve kültürel alanda büyüyeceğiz" dedi.

24 kilometre

Seferihisar'da yağmur sularını taşıyan kanaklar temizleniyor, ek kanal inşaatları devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, yıllardır altyapı sorunları ile boğuşan ilçeye yönelik çalışmaları, vatandaşın yüzünü güldürdü. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin pek çok ilçeye ilk kez arıtma tesisi, sağlıklı su ve kanal altyapısı götürdüğünü belirten CHP'li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Büyükşehir Belediyesi İZSU Şube Müdürlüğü ekipleri, ilçemizdeki kanallarda temizlik yaptı. Ulamış, Akarca, Bahçelerarası ve Tepecik'te 25 noktada gerçekleştirilen kanal çalışmasında temizlik ve bakım faaliyetinin yanı sıra kanalı olmayan mahallelere de toplam 24 bin metre uzunluğunda yeni su kanalları açıldı" diye konuştu.

Başkan Soyer, ilçedeki altyapı çalışmalarını yakından takip ediyor. Sağlıklı bir çevrede yaşamanın, altyapıdan geçtiğini vurgulayan Başkan Soyer, şu açıklamayı yaptı:

"Park, bahçe ve diğer hizmetler kadar dikkat çekmeyen bu yatırımlar, maliyet açısından da yüksek olması nedeniyle birçok büyükşehir belediyesi tarafından ötelenir. İzmir'in bir ilçesi olarak, bu konuda şanslıyız. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, altyapı ve diğer hizmetler konusunda ilçemize önemli destek sağlıyor. Başkanımıza Seferihisarlılar adına teşekkür edeyorum."

Çağdaş kent

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2004'ten itibaren ilçe ve beldelerdeki sorunları hızla tespit ettiğini kaydeden Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Büyükşehir Belediyesi, hazırladıkları çözüme yönelik projelerle, şehrin tüm ilçe ve beldelerinde, çağdaş ve eşitlikçi hizmet anlayışıyla modern altyapı sistemlerini birer birer devreye sokuyor. Büyükşehir, ilçelere yaptığı yatırımlarla sorunlarından kurtulmuş ve kaliteli bir yaşam olanağına kavuşkturarak, hayat standardını yükseltiyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/seferihisarda-altyapi-seferberligi-baslatildi_74369.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!