Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şehirlilik Bilinci CD'lerle Sağlanacak

Şanlıurfa Belediyesi tarafından hazırlanan "Kent Bilinci Projesi" ile vatandaşlar şehir yaşamı hakkında bilinçlendiriliyor.

Zaman Gazetesi/İbrahim GAFFAR
Şehirlilik Bilinci CD'lerle Sağlanacak

anlıurfa Belediyesi tarafından hazırlanan Kent Bilinci Projesi ile vatandaşlar şehir yaşamı hakkında bilinçlendiriliyor. Proje kapsamında hazırlanan eğitim CD'leri yerel televizyonlar yolu ile vatandaşlara ulaştırılıyor. Projeyle, Şanlıurfa'da kent mobilyalarını koruma, temizlik ve çevre, su kullanımı, park ve bahçelerin korunması, hayvancılık, trafikte davranış, gürültü kirliliği, toplu yerlerde birlikte yaşama, yeşil bilincinin yaygınlaştırılması şehri koruma ve kent kültürü, kent yaşamı ve sorumlulukları gibi konular hakkında ortak bilinç oluşturulması amaçlanıyor.
Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kent Bilinci Projesi kapsamında 8 tane CD'nin hazırlandığını belirterek, hazırlanan CD'lerin görsel medya aracılığıyla şehirde yaşayan insanlara ulaştırıldığını kaydetti.

Fakıbaba, CD'lerin içeriğinde su ve suyun önemi, suyun doğru kullanımı, şehir şebekesi, suya harcanan emek ve bütçe, şehir hayvancılığı, hayvancılığın getirmiş olduğu olumsuzluklar, cadde, sokak, park, bahçe ve bina temizliği, parklar, apartmanların dış görünüşleri, trafik kuralları ve gürültü kirliliği gibi konuların yer aldığını dile getirdi. Proje kapsamında gelir düzeyi düşük olan ilköğretim okulundaki öğrencilere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdirme sözü veren Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba, her vatandaşın kentin güzelliklerinin farkına varması ve yakından tanıması için çalışma başlatacaklarını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sehirlilik-bilinci-cdlerle-saglanacak_49692.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!