Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Şehri Hep Beraber Şekillendirelim"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Kent Konseyi ve alt meclisleri ile katılımcı kent demokrasisini inşa etmek, kentin yerel karar alma sürecindeki danışma mekanizmasını farklı toplumsal kesimlere açmak istediklerini söyledi. İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi toplantısı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı.

Yeni Asır Gazetesi
"Şehri Hep Beraber Şekillendirelim"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Kent Konseyi ve alt meclisleri ile katılımcı kent demokrasisini inşa etmek, kentin yerel karar alma sürecindeki danışma mekanizmasını farklı toplumsal kesimlere açmak istediklerini söyledi. İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi toplantısı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. Çocuk Meclisi toplantısına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu kenti sizlerin geleceği için el ele vererek daha iyi bir yer haline getirelim, hep beraber bu şehri şekillendirelim" dedi.

Çocuklardan üretim yapmalarını ve kendilerini geliştirmelerini isteyen Kocaoğlu, "İzmir'i sizlere ve sizden sonra gelecek olan kuşaklara hazırlamak istiyoruz. Amacımız ve çabamız bu. Çocuklar kent yönetimine katılın, kendi bakış açılarından projeler ve öneriler sunun. Bizler de sizin geçtiğiniz yaşlardan geçtik. Çocuk en çok masumiyetiyle, sevgisiyle, art niyetsiz, içten olmasıyla öne çıkar. Sizler de sevgiyle, içten gelen duygularınız ve bilgilerinize bize gerçek anlamda önder olacaksınız, bizleri aydınlatacaksınız. Hep beraber sizlerin yaşadığı şehri şekillendireceğiz" dedi. İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi 1. Olağan Genel Kurulu'nda divan başkanlığı ve üyelerinin seçiminin ardından, 'İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Taslak Çalışma Yönergesi' oylanarak kabul edildi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/sehri-hep-beraber-sekillendirelim_83341.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!