Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"SEKA Yat Limanına Dönüştürülmemeli"

Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki SEKA limanının yat limanına dönüştürülmesi çalışmalarına tepki gösterdi. Lokmanoğlu, Mersin Deniz Ticaret Odası'nın 20. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin, yat limanına dönüştürme çalışmaları süren SEKA

Zaman Gazetesi
"SEKA Yat Limanına Dönüştürülmemeli"

Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki SEKA limanının yat limanına dönüştürülmesi çalışmalarına tepki gösterdi. Lokmanoğlu, Mersin Deniz Ticaret Odası'nın 20. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin, yat limanına dönüştürme çalışmaları süren SEKA limanındaki gelişmelerle ilgili sorularını cevapladı.

Lokmanoğlu, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan, bir bölümü tamamlanan yat limanındaki gelişmelerin belirsizliğini koruduğundan yakındı. Lokmanoğlu, "Mersin'deki yat limanını, son aldığımız bilgilere göre, ihaleyi alan arkadaş yapmaya karar vermiş ama bu, Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü'den (DLH) gelen haber. Bizim yaptığımız araştırmaya göre ise bu arkadaş finans konusunda hala sıkıntıları var. İnşallah finansman bulur, bir an önce başlar." diye konuştu. Kumkuyu'ya yapılması planlanan yat limanının ise 15 Temmuz'da ihaleye çıkacağını ifade eden Lokmanoğlu, İhaleye giren olup olmayacağı konusunu bilemeyeceğini kaydetti. İki tane atıl yat limanı varken SEKA Limanı'nın yat limanına dönüştürülmesinin yanlışlığına dikkat çeken Lokmanoğlu, şöyle devam etti: "Yat limanı olarak tespit edilen yerin yakınında Bozyazı'da yat limanı var. Bunun için oraya bir yat limanına da ihtiyaç yok. Bizim açımızdan, çalışan bir limanı yat limanı yapmak çok yanlış. Türkiye'de liman eksikliği olan bir ülke. Hele ileride Doğu Akdeniz'de SEKA limanına çok ihtiyaç olacak. Biz bunun için her tarafa yazılarımızı yazdık. Yanlışlığı bildirdik. Biz orasının liman olarak kalmasını istiyoruz. Bu konuda mücadele vereceğiz."

Ayrıca, SEKA limanına 5 yıl önce 3 milyon dolara yakın para yatırılarak yolcu salonu yapıldığına işaret eden Lokmanoğlu, "Bu yolcu salonu hiç kullanılmadı. Aynı bizim Mersin'deki yat limanı gibi, bu paralar yatıyor sonra bu paralar gidiyor. Dönüyorlar, bu defa buraya yat limanı yapacağız diyorlar. Yani boş yere harcanan paralar, kimse de hesap sormuyor. Biz sormaya çalışıyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seka-yat-limanina-donusturulmemeli_70319.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!