Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

SEM’lerin Yeni Gözdesi 'Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanı'

Türkiye’nin tek Uluslararası Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanlığı şirketi MMI Group, üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri (SEM) ile işbirliği yaparak Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanı yetiştiriyor. Bu yeni meslek çok kısa sürede SEM’lerin gözdesi oldu.

yapi.com.tr
SEM’lerin Yeni Gözdesi 'Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanı'

Türkiye’nin tek 'Uluslararası Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanlığı' şirketi MMI Group, üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri (SEM) ile işbirliği yaparak Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanı yetiştiriyor. Bu yeni meslek çok kısa sürede SEM’lerin gözdesi oldu. MMI Group Genel Müdürü ve Uluslararası Mortgage Broker Alp Demirler bu yeni kariyer fırsatı ile ilgili şunları söyledi:

“On beş yıllık uluslararası Mortgage Broker’lık deneyimimizi paylaşmak adına Türkiye’de bu eğitimleri Yıldız Teknik Üniversitesi SEM ile düzenlemeye başladık. Daha fazla kişiye ulaşmak için İstanbul dışında ilk önemli adımı İzmir Ekonomi Üniversitesi ile atarak Ege bölgesinde toplam 8 ilde Brokerlar yetiştirmeye başlıyoruz.  Diğer bölgelerdeki üniversitelerden de Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanı yetiştirme konusunda yoğun talepler almaktayız. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde işbirliği yaptığımız üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) sayısını 10’a çıkarmayı hedeflemekteyiz”. 

Mezun olanlar için bankalardan özel talepler

Birçok banka ile çalışan MMI Group, mezunları ile bankalar arasında köprü görevi oluşturmaya başladı. MMI’nın Genel Müdürü Alp Demirler konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “MMI Group aktif olarak brokerlık hizmeti veren bir şirket olması nedeniyle birçok banka ile işbirliği içerisinde. Hizmetimizin kalitesini çok iyi bilen bankaların ilgisi bizim yetiştirdiğimiz brokerlara karşı arttı. Yakın zamanda birkaç banka ile insan kaynağı konusunda önemli projelere başlayacağız. Şimdilik bize gelen taleplere eğitim alan kursiyerlerimizin CV’lerini bankalarla paylaşarak cevap veriyoruz”. 

Kariyer Net ve MMI Group ortak çalışma başlattı

Sektörün daha sağlıklı büyümesi ve uzman sayısını arttırabilmek için Kariyer Net ile işbirliğini yaptıklarını belirten Demirler, “Türk tüketicisinin kredilere karşı sıcak ilgisi kredi kullanma pazarının tahmin edilenden de kısa sürede büyüyeceğini göstermekte. Bu süreç içerisinde tüketicinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek uzmanların oluşturulmasında İK ve kariyer şirketlerine de önemli görevler düşmekte. Bankalar, inşaat firmaları, emlak şirketleri başta olmak üzere bünyelerinde Mortgage Broker ve Kişisel Kredi Danışmanı çalıştıracak firmaların eleman ihtiyaçlarını Kariyer Net ile yaptığımız işbirliği ile karşılamayı hedeflemekteyiz. SEM’lerle yapacağımız eğitimlerde de Kariyer Net ile işbirliği içerisinde olacağız” dedi.

Kariyer Net işbirliği İle gerçekleşecek olan eğitimler 23 Eylül’de Yıldız Teknik ve İzmir Ekonomi Üniversitesi de start alıyor. Daha detaylı bilgi almak isteyenler www.mmi.com.tr sitesini ziyaret edebilirler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/semlerin-yeni-gozdesi-mortgage-broker-ve-kisisel-kredi-danismani_89020.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!