Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SERAMİKSAN’dan Herkese 3D Tasarım Platformu: seracad.com

SERAMİKSAN, 3 boyutlu çizim portalı ve sosyal ağ olan www.seracad.com ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere yepyeni bir platform oluşturuyor. Seramiksan’ın mikrositesi olan portaldan ücretsiz indirilebilen SERA’cad programı, tüketicilere, banyo ve mutfaklarının nasıl olacağını 3 boyutlu bilgisayar ortamında görme fırsatı sunuyor.

yapi.com.tr
5 SERAMİKSAN’dan Herkese 3D Tasarım Platformu: seracad.com

Yer karosu, duvar karosu, sırlı porselen, digital yer ve duvar karoları, teknik porselen, Türkiye'de ilk defa NANO teknoloji uygulanarak üretilmiş parlak granitler, dış cephe kaplaması ve yapı kimyasalları ürünleri ile teknoloji ve ürün çeşitliliği açısından seramik sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan SERAMİKSAN, mikrositesi seracad.com’u ve siteden indirilebilen SERA’cad programını, sektör profesyonellerinin ve tüketicilerin kullanımına sunuyor.

Yenilikçi 3 boyutlu tasarım ve sosyal ağ platformu seracad.com ile kullanıcılar tasarımlarını özgürce hayata geçirebiliyor. Mimarlar, mühendisler, mimarlık öğrencileri ve bayilerin yanısıra tüketiciler de sitedeki eğitim videolarını izleyerek programı kullanabiliyor.

Sektör profesyonellerinin buluştuğu platform

seracad.com’da binlerce mimar, iç mimar, bayi, dekorasyon ve inşaat firması çalışanıyla iş ilişkileri kurmak da mümkün. Sektör profesyonelleri, sitenin sosyal ağı sayesinde hazırladıkları 3 boyutlu modellemeleri arkadaşlarıyla paylaşabiliyor, onların izlenimlerini takip edebiliyor, tasarımlarıyla yarışmaya katılabiliyor. SERA’cad kullanıcıları arasında gerçekleştirilen Ayın Projesi yarışması kapsamında, seracad.com sitesinde çizilen projeler arasından kullanıcıların oylaması sonucu seçilen ayın birincisine en son teknoloji ürünü dizüstü bilgisayar hediye ediliyor.

Risk almadan sonucu görebilme rahatlığı…

Tüketiciler, yer ya da duvar karosu ile bordürleri satın alırken birbiriyle uyumlu renkleri tercih ediyor ancak mutfak ya da banyoya döşendiğinde nasıl olacağını tam olarak hayal edemiyor. Banyo ya da mutfaktaki çalışma tamamlanana kadar sonuç belirsizliğini koruyor. Beğenilmemesi durumunda ise baştan yaptırmak son derece masraflı ve zahmetli olabiliyor.

SERAMİKSAN, tüketicilerin bu endişelerinden yola çıkarak geliştirdiği SERA’cad programı ile ücretsiz olarak herkesin kullanabileceği bir projeye imza atıyor. İsteyen herkes seracad.com sitesine üye oluyor, programı ücretsiz indirilebiliyor ve özgürce tasarım yaparak kendi evrenlerini yaratabiliyor. Sayısız seramik seçeneği ve kombine edilebilen serileriyle SERAMİKSAN SERA’cad programı ile, tüketicilere hayal etmek ve risk almak yerine, beğendiği ürünlerin uygulamasının nasıl olacağını 3 boyutlu bilgisayar ortamında gösteriyor.

SERA’cad’in kullanıcılara sunduğu kolaylıklar:

-  Birkaç mouse darbesi ile istenilen ölçü ve şekillerde mekanlar oluşturmak,
-  Sürükle bırak yöntemi ile istenilen biçimlerde özgürce karolar döşemek,
-  3D ürün kütüphanesi ile döşeme uygulamasını  tamamlamak,
-  2D plan ve duvar görünüşlerini elde etmek,
-  Metraj ve maliyet bilgilerini excel formatında göndermek,
-  Güçlü Render Server’lar sayesinde kısa bir süre içerisinde V-Ray® render’ları elde etmek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seramiksandan-herkese-3d-tasarim-platformu-seracad-com_76347.html

Read Comment Section
5 Yorum Yorum Yaz
  • öncelikle bir seracad kullanıcısı olarak teşekkürler. bu programın en güzel tarafı, müşterinin kafasındaki 'acaba bu seramik benim banyomda nasıl durur ' sorusunu ortadan kaldırmak oldu. yalnız programdaki ürünler yeni çıkan seramiksan ürünleri ile birlikte güncellenirse daha iyi olacağını düşünüyorum.. YANITLA
  • merabalar.. ben render kısmında problem yaşıyorum. renderlamak istediğimde net bağlantısı yok diye pencere açılıyor. yardımcı olursanız sevinirim. YANITLA

    kutsi altan

    render alabilmeniz için çizim yaptığınız bilgisayarın internete bağlı olması gerekiyor

  • ilgimi çekti. bilgi istiyorum. ikizmimarlik@gmail.com YANITLA
  • seramiksan sera cad programı büyük kolaylık sağlayacağa benziyor teşekkür eder bu yönde çalışmalarınızın devamını ve başarılarınızı temenni ederim YANITLA
5 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!