Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seramiksan'ın 2012'de Önceliği Yeni Teknolojiler ve Marka Bilinirliği Çalışmaları

Seramiksan Satış ve Pazarlama Grup Başkan Yardımcısı M. Süreyya Çağlar, 2012 yılında yeni teknolojilere ve marka bilinirliği çalışmalarına ağırlık vereceklerini açıkladı. Seramik sektörünün son yıllarda ekonominin genel gidişine paralel olarak çok ciddi bir değişim ve gelişim yaşadığına dikkat çeken Çağlar, Türk üreticilerin artık markalaşma

yapi.com.tr
Seramiksan'ın 2012'de Önceliği Yeni Teknolojiler ve Marka Bilinirliği Çalışmaları

Seramiksan Satış ve Pazarlama Grup Başkan Yardımcısı M. Süreyya Çağlar, 2012 yılında yeni teknolojilere ve marka bilinirliği çalışmalarına ağırlık vereceklerini açıkladı. Seramik sektörünün son yıllarda ekonominin genel gidişine paralel olarak çok ciddi bir değişim ve gelişim yaşadığına dikkat çeken Çağlar, Türk üreticilerin artık markalaşma süreçlerini tamamlamak ve farklı ürünlerde uzmanlaşmak durumunda olduklarını, bu ayrışmayı yapamayan firmaların yakın gelecekte sıkıntı yaşamalarının kaçınılmaz göründüğünü vurguladı. Çağlar, Seramiksan'ın geniş ürün yelpazesi ve 28 milyon metrekarelik üretim kapasitesiyle sektörün önde gelen firmaları arasında yer aldığını anımsatarak, "Yenilikçi yaklaşımımızla 2012’de de sektörün önde gelen üreticilerinden biri olmaya devam edeceğiz diye konuştu.

2011, Seramiksan açısından nasıl bir yıl oldu, hedeflerinizi gerçekleştirebildiniz mi?

Geçtiğimiz yılı, beklentilerimiz doğrultusunda, hedeflediğimiz bütçelerin üzerinde tamamladık ve 2011 yılı ciro hedeflerimizi fazlası ile gerçekleştirdik. Katıldığımız yurtiçi ve yurt dışı fuarlarda ürünlerimiz, hem sektör profesyonellerinden hem de tüketicilerden büyük ilgi gördü. Özellikle Türkiye'de ilk defa Seramiksan tarafından üretilen nano teknolojili ve Full Lappato ürünlere, 2011 yılında yenilerini de ekleyerek bu alanda ciddi bir yol kat ettik. Seramiksan olarak geniş ürün yelpazemiz ve 28 milyon metrekarelik üretim kapasitesimiz ile sektörün önde gelen firmaları arasında yer alıyoruz. Yer karosu, duvar karosu, sırlı granit, teknik granit, dış cephe kaplaması ve yapı kimyasalları ürünlerimizlle ülkemizin sayılı üreticilerinden biriyiz. Üretim kapasitemiz ve yüzde 30’luk ihracat payımızla 2011’de sektörün önemli markaları arasındaki yerimizi sağlamlaştırdık. 

Seramiksan 2012'de ne gibi yenilikler üzerine yoğunlaşacak?

2012’de de sektörün önde gelen üreticilerinden biri olmaya devam edeceğiz. Özellikle nano teknoloji ürünü granit üretiminde bu yıl farklı ürünlerle tüketicilere çok farklı seçenekler sunarak sınırsız tasarım imkânı yaratacağız. Bu alanda özellikle Souble Salt, Semi ve Full Lappato ürünleriyle, yapılarda farklılık arayan mimarlara ve üst segmentte konut ve ticari alan üreten Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarına farklı çözümler öneriyoruz. Özellikle Full Lappato ve parlak serilerimizle kullanıcılarımıza; leke tutmayan, hijyenik, anti bakteriyel ve temizlenmesi kolay yüzeyler sunuyoruz.

Yine trend ürünler olarak adlandırdığımız, İtalya ile İspanya’daki en son modayı yansıtan yer ve duvar karolarımız, bunları tamamlayan dekor ve bordürler, 2012 yılında da ürün portföyümüzde yer alacak. Bu koleksiyonumuz, Türkiye genelinde 200’ün üzerindeki Seramiksan showroomlarında tüketicilerin beğenisine sunulacak. Önümüzdeki dönemde ıslak hacim olarak adlandırılan, özellikle banyolarda kullanılan tüm ürünler Seramiksan bünyesinde yer alacak. Bunun dışında sadece evlerde değil, ticari alanlarda, büyük alışveriş merkezlerinde ve dış cephelerde de kullanılacak ürünler Seramiksan’ın ürün portföyüne eklenmeye devam edecek.

Yaptığımız kampanyalar ve kredi kartına sunduğumuz vade farksız 12 taksit imkânı ile müşterilerimize 'beğenip de alamamak tarihe karışacak' sözünü bir kez daha yinelemiş olacağız. Ayrıca Seramiksan bayilerine gelen nihai tüketiciler, Seramiksan’ın daha da geliştirilen 3 boyutlu tasarım programı Sera’CAD ile mekânlarının seçilen ürünlerle nasıl göründüğünü çok kısa bir sürede görme imkanına da sahip olacaklar.Sektörün durumunu ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Seramik sektörü son yıllarda ekonominin genel gidişine paralel olarak çok ciddi bir değişim ve gelişim yaşadı. Özellikle üretim kabiliyetlerinin değişmesi, yeni teknolojilerin gelmesi, kapasitelerin artması;  tüketicilere çok farklı seçenekleri, çok daha uygun şartlarla sunma imkânı sağladı. Sektör önümüzdeki dönemde de gelişimini sürdürecek. Lüks ve toplu konut projeleri de sektörü hareketlendiriyor. Ayrıca seramik denilince akla ilk gelen üreticilerden İtalya ve İspanya’nın üretim sıkıntılarının da önümüzdeki dönemde Türk seramik sektörünün kendini ispatlamasına olanak veriyor. Türk üreticiler artık markalaşma süreçlerini tamamlamak zorunda ve farklı ürünlerde uzmanlaşmak durumunda. Bu ayrışmayı yapmayan firmaların yakın gelecekte sıkıntı yaşamaları kaçınılmaz görünüyor.

Ayrıca Türk insanı artık showroom’larda daha çok zaman harcıyor ve buralarda beğendiği ürünleri talep ediyor. Bu sürecin artarak devam edeceği görüşündeyiz. Artık sadece fiyat rekabeti yaparak ürün satmak çok gerilerde kalıyor. Tüketici beğendiği ürüne eksiksiz ve istediği zamanda ulaşmak istiyor. Üreticilerin de ürünlerini bayilere veya satış noktalarına satmak yerine, bayi ve showroom’ları aracılığıyla tüketicilerine ulaşması, ardından da kusursuz ve eksiksiz sevk hizmeti vermesi gerekiyor.Seramiksan'ın 2012 hedefleri nedir?

Seramiksan olarak önümüzdeki dönemde özellikle yeni teknolojilere ve marka bilinirliği çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Bu çalışmaların yanında ihtiyaç duyulan her konseptte ürettiğimiz özel ürünlerimizi Türkiye’nin her bölgesinde açacağımız showroom’lar ile tüm Türkiye’ye ulaştırmayı planlıyoruz. Özellikle teknik porselen karolarda yaptığımız ve devam eden yatırımlarımızın tamamlanması ile yeniliklerin öncüsü olmayı sürdüreceğiz. Bu yatırımların devreye alınması 2012 yılından itibaren kademeli olarak gerçekleşecek. Tüm bu çalışmalarımız doğrultusunda sektörün önde gelen üreticileri arasında sağlam bir yer edineceğimize yürekten inanıyoruz.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/seramiksanin-2012de-onceligi-yeni-teknolojiler-ve-marka-bilinirligi-calismalari_90885.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!