Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SERSA, FECS'in Asil Üyesi

Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği (SERSA), Avrupa Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Federasyonu’na (FECS - Fédération Européenne des Fabricants de Céramiques Sanitaires) asil üye olarak katıldı. SERSA Başkanı ve ECE Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, FECS’e asil üye olarak katılmalarının SERSA üyelerinin Avrupa’ya girişleri için

yapi.com.tr
SERSA, FECS'in Asil Üyesi

Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği (SERSA), Avrupa Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Federasyonu’na (FECS - Fédération Européenne des Fabricants de Céramiques Sanitaires) asil üye olarak katıldı. SERSA’nın FECS’e asil üye olarak katılmasının ardından SERSA Başkanı ve ECE Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, SERSA Başkan Yardımcısı ve Vitra Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve SERSA Genel Sekreteri Germiyan Saatçioğlu FECS’in yönetim kuruluna girdi.

SERSA Başkanı ve ECE Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, FECS’e asil üye olarak katılmalarının SERSA üyelerinin Avrupa’ya girişleri için önemli bir adım olduğunu söyledi. Erdem Çenesiz, “FECS’e asil olarak kabul edilmemiz SERSA üyelerinin Avrupalı üreticilerle bir araya gelmelerine, onlarla dostluk kurmalarına olanak tanıyacak. Avrupa’da seramik sağlık gereçleri konusundaki oluşumlar, üretim, ihracat, ithalat, yenilikler, trendler, standartlar hakkında daha hızlı ve daha rahat bilgi sahibi olacağız. Ayrıca önümüzdeki yıllarda Avrupalı üreticilerin üçüncü ülkeler aleyhine ticari olarak alacakları pozisyonlarda ülkemizin çıkarlarını da koruyacağız” diye konuştu.

Seramik sağlık gereçleri üreticilerinin sorunlarını çözmek üzere 1955 yılında Paris’te kurulan FECS’in yönetici komitesinde federasyon başkanının yanı sıra her üye ülke tarafından tayin edilen başkan yardımcıları ve komisyon başkanları yer alıyor. Yönetici komite üyelerinin sayısı hakkında genel kurul üyeleri olmaları dışında bir kısıtlama olmayan federasyonun delegeler meclisi, ülke başına azami üç delegeden oluşuyor. Bu delegeler, en fazla üç yedek delege ile asiste ediliyor.

FECS Üyeleri

Almanya: Fachverband Sanitärkeramische Industrie e V.
İspanya: Association Nacional de Fabricantes de Ceramica Sanitaria
Fransa: Association Française de la Céramique Sanitaire
İngiltere: British Bathroom Council
Portekiz: Associação Portuguesa da Industria de Cerâmica
Türkiye: Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği (SERSA)

FECS’in ayrıca Avusturya, Belçika, İsviçre, Yunanistan, Hollanda, İsveç ve Türkiye’den yedi üye şirketi bulunuyor.

Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği (SERSA)

Merkezi İstanbul'da bulunan SERSA, 1996 yılında, Türk seramik sektöründeki her türlü seramik sağlık gereçleri üreten kuruluşları bir araya getirmek amacıyla kuruldu. Üreticiler ve çalışanlarına mesleki, sosyal ve ekonomik yönlerden rehberlik eden SERSA, uluslararası pazarlarda Türk seramik ürünlerinin tanıtımı ve pazar payını artırıcı girişimlerde bulunuyor. SERSA'nın çalışma konuları arasında, sektörün bilimsel, kültürel, teknolojik, ekonomik gelişimine yarayacak kurumları, konsorsiyumları, toplulukları kurmak, uluslararası organizasyonlarda yer almasını sağlamak ve sektörün üretim ve ticaretinin meslek ahlakı ile kamu yararına uygun çalışmalarını denetlemek ve gelişmelerine ortam hazırlamak da yer alıyor. SERSA üyeleri sektör kapasitenin yüzde 75'ini, ihracatın ise yüzde 90'ını gerçekleştiriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sersa-fecsin-asil-uyesi_73954.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!